Wpis z mikrobloga

Heja wszystkim Mirkom!
Nasza przygoda z regionalizmami dobiega końca!
Jak zauważyliście sami, lista słów jest na wyczerpaniu, niektóre łódzkie regionalizmy mają wspólne korzenie w innych województwach i dlatego nie ma już co udziwniać...
Dzięki za mile spędzony miesiąc i ponad 100 obserwujących!
To jeszcze nie koniec!!! Potrzebna mi jest wasza pomoc - bardzo ładnie się odwdzięczę!!!
Chciałabym Was prosić o pomoc w wybraniu najbardziej łódzkich regionalizmów, które chciałabym opublikować na wykopie (jako "znalezisko" - zwieńczenie mojej pracy)! Może z Waszą pomocą, uda się wykopać go na główną? Nie chcę robić Łodzi wstydu i przedstawić to co sami wybierzecie!!!
Piszcie w komentarzach i plusujcie Wasze propozycje. Te z największą ilością plusów znajdą się w "znalezisku" i zrobię dla Was z nich typograficzny plakat, który jeśli Wam się spodoba, oddam w rozdajo! Póki plakat nie będzie gotowy proszę Was: nie kradnijcie mi mojego pomysłu, nie zależy mi na "wykop efekt", tylko na wspólnym przedsięwzięciu i fajnej zabawie z ciekawą nagrodą! Co Wy na to? Pomożecie?
Pozdrawiam Was gorąco!!!!
P.S. Tutaj macie linki z których czerpałam swoją wiedzę:
LINK
LINK
LINK
LINK
Zachęcam też do wypożyczenia książki: Słownik dwudziestowiecznej Łodzi - Bieńkowska
I odwiedzenie fajnej strony na facebook - nie miałam pojęcia, że inni też promują nasz język!!!
#regionalizmylodzkie #lodz
  • 71