Wpis z mikrobloga

Eleganckie sparsowane ama bez powtórzeń : )
81 odpowiedzi
Adam Jarubas (PSL)

1. (@ZombieMirko)
PYTANIE: Proszę zrobić sobie zdjęcie przy komputerze z otwartym oknem wykopu.To jedyny dowód że to pan tu jest
ODPOWIEDŹ: @ZombieMirko: Pozdrowienia!
--------
2. (@Bakal)
PYTANIE: Czy dobrze się pan czuje będąc w komunistycznej i najbardziej prorosyjskiej partii?
ODPOWIEDŹ: @Bakal: pomylił Pan adresata, PSL jest partią propolską, a nie prorosyjską. Nie rozumiem skąd takie pytanie. My, politycy PSL, nie ścigaliśmy się z politykami PiS i PO, kto pierwszy przemówi pod flagami banderowców na Majdanie. I bardzo dobrze, bo obecne władze Ukrainy kilka dni temu, po przemówieniu PBK podjęły decyzję o gloryfikacji banderowców, którzy zamordowali ponad 100 tys. Polaków. Czy wiedząc o tym, dziś też politycy PO i PIS wystąpiliby pod czerwono-czarnymi flagami na Majdanie?
--------
3. (@klintystwood)
PYTANIE: Jakie jest pana zdanie na temat kategorycznej odmowy PBK do udziału w jakiejkolwiek debacie przed pierwszą turą?
ODPOWIEDŹ: @klintystwood: uważam że to błąd, wszyscy kandydaci są równi
--------
4. (@MartyMcfly87)
PYTANIE: Jaki jest Pana stosunek do "firmy na próbę" 3-6 miesięcy, czyli młoda osoba lub nowy przedsiębiorca nie płaci przez ten okres podatków, oprócz vat-u.
ODPOWIEDŹ: @Marty_Mcfly87: jestem za
--------
5. (@grzegorz-zielinski)
PYTANIE: Jeżeli jedno jajko gotuje się 5 minut, to ile gotują się dwa jajka?
ODPOWIEDŹ: @grzegorz-zielinski: 5 minut
--------
6. (@pdpacek)
PYTANIE: @Adam_JarubasZ jakiego osiągnięcia w swoim życiu, jest Pan najbardziej dumny?
ODPOWIEDŹ: @pdpacek: z Rodziny, która bardzo mnie wspiera
--------
7. (@Donica)
PYTANIE: Czy ceni Pan Viktora Orbana za jakieś szczególne działania bądź cechy?
ODPOWIEDŹ: @Donica: doceniam jego patriotyzm gospodarczy, politykę prorodzinną i prowadzenie niezależnej polityki zagranicznej.
--------
8. (@SamiecAlfa)
PYTANIE: @Adam_Jarubas:Co ma Pan przed oczami, gdy mówi "Polska"? Czy wie Pan, co to jest świerzop?
ODPOWIEDŹ: @SamiecAlfa: Polska to mój dom i moja rodzina. Najważniejsze dla mnie miejsce. Świerzop - to roślina rozsławiona przez Adama Mickiewicza w inwokacji do "Pana Tadeusza" (a później w pewnej polskiej komedii) ( ͡º ͜ʖ͡º)
--------
9. (@Zyvalt)
PYTANIE: Dzień dobry! Serdecznie witamy na Wykopie.Na początek bardzo standardowo - kim Pan właściwie jest?Zdaje Pan sobie sprawę, że ze wszystkich kandydatów jest Pan najmniej rozpoznawalny (ewentualnie przed Tanajno). Czy PSL wystawiając Pana jako swojego kandydata na urząd Prezydenta RP nie chciał po prostu robić konkurecji obecnemu Prezydentowi?
ODPOWIEDŹ: @Zyvalt: Do tej pory moja aktywność koncentrowała się na pracy w samorządzie. W ciągu 3 miesięcy kampanii udało mi się zwiększyć rozpoznawalność na szczeblu ogólnopolskim do ok. 65 proc. Mam nadzieję, że do 10 maja ten wynik będzie jeszcze korzystniejszy dla mnie. PSL jest suwerenną formacją. Po debacie podjęliśmy decyzję o wystawieniu własnego kandydata. Robimy tak konsekwentnie od 1990 roku. Nie oglądamy się na to, co w tej sprawie życzyłyby sobie inne partie.
--------
10. (@MOL-5)
PYTANIE: Panie Marszałku,Co sądzi Pan o Polskim systemie edukacji?
ODPOWIEDŹ: @MOL-5: trzeba wzmocnić szczególnie szkolnictwo zawodowe i techniczne
--------
11. (@polder)
PYTANIE: Jakiego jest pan wyznania?
ODPOWIEDŹ: @polder: Jestem rzymskim katolikiem.
--------
12. (@polder)
PYTANIE: Czy miał Pan już kiedyś styczność z wykopem?
ODPOWIEDŹ: @polder: To mój debiut.
--------
13. (@lesio
knz)
PYTANIE: Czy uważa Pan, że Polska powinna prowadzić własna politykę historyczną, co Pan sądzi w ogóle na temat zagadnienia - polityki historycznej?
ODPOWIEDŹ: @lesio_knz: Tak. Każdy suwerenny kraj musi prowadzić własną politykę historyczną. Przykład: gdyby mówiono o niemieckich a nie "nazistowskich" obozach śmierci - dziś nie mielibyśmy takich problemów jak z wypowiedzią szefa FBI.
--------
14. (@Aspen)
PYTANIE: Jaki jest Pana stosunek do kiboli/kibiców ?
ODPOWIEDŹ: @Aspen: Jestem zagorzałym kibicem Vive Tauron Kielce. Kiedy tylko mam chwilę wolnego czasu zasiadam na trybunach i dopinguję moją drużynę. Kibice? Bez nich całe widowisko straciłoby na wartości.
--------
15. (@cojack)
PYTANIE: @Adam_Jarubasja mam do Pana pytanie, kim Pan jest? Pierwszy raz o Panu słyszę () ale i tak na PSL nie zagłosuję.
ODPOWIEDŹ: @cojack: w tych wyborach nie będzie PSL na liście do głosowania. To są wybory prezydenckie, a nie parlamentarne.
--------
16. (@Rss8)
PYTANIE: Gdzie pojedzie Pan na pierwszą wizytę zagraniczną jeśli wygra wybory?
ODPOWIEDŹ: @Rss8: Na wyspy, do Dublina, Glasgow, Londynu - do Polaków tam mieszkających aby porozmawiać z nimi, co najbardziej skłoniłoby ich do powrotu do Kraju. Prywatnie - do Rzymu.
--------
17. (@TheKrzychuuuuu)
PYTANIE: @Adam_Jarubas Mam tylko jedno pytanie: Dlaczego w ogóle mam na pana głosować? Skąd mogę mieć pewność, że po wyborze pana na urząd prezydenta RP nie zmieni Pan poglądów i nie będzie pan drugim Komorowskim lub Kaczyńskim w zależności od tego z kim będzie następna koalicja po wyborach do sejmu?
ODPOWIEDŹ: @TheKrzychuuuuu: już w tej kampanii prezentuję niezależne od partii stanowisko w wielu kwestiach. Czy stać na to Panów Komorowskiego czy Dudę?
--------
18. (@piotrmodski)
PYTANIE: @Adam_Jarubas Kogo Pan woli jako prezydenta RP? Komorowski czy Duda?
ODPOWIEDŹ: @piotrmodski: Adama Jarubasa!
--------
19. (@gali20)
PYTANIE: czy Pan w ogóle jest na tym AMA?
ODPOWIEDŹ: @gali20: jestem i odpowiadam na pytania, jest ich tak dużo, że trochę to trwa ( ͡º ͜ʖ͡º)
--------
20. (@Kioteras76)
PYTANIE: @Adam_Jarubas: Czy Pan jest rolnikiem? Czy rodzice Pana byli członkami Zjednoczone Stronnictwo Ludowe (ZSL)?
ODPOWIEDŹ: @Kioteras76: Moi Rodzice byli rolnikami i jestem dumny ze swoich chłopskich korzeni.
--------
21. (@orangeduke)
PYTANIE: Czy gra Pan w wolnych chwilach w jakieś gry?
ODPOWIEDŹ: @orangeduke: Grywam w szachy z moim synem, który uczy się tej gry.
--------
22. (@Horvath)
PYTANIE: Czy lubi Pan kebaby? Po co zgadzać się na AMA, skoro odpowiada się tylko na gówniane pytania, które tak szczerze to mało kogo interesują.
ODPOWIEDŹ: @Horvath: ostatnio, ciągle w podróży - musiałem polubić ( ͡° ͜ʖ ͡°) podobnie jak hotdogi na polskich stacjach benzynowych!
--------
23. (@adam-pustelnik)
PYTANIE: Co znaczy propolska polityka zagraniczna w Pana programie?
ODPOWIEDŹ: @adam-pustelnik: Opowiadam się za wzmocnieniem pozycji Polski w Europie, co powinno odpowiadać naszemu potencjałowi ludnościowemu i terytorialnemu. Służyć to ma sytuacji, w której będziemy podmiotem, a nie przedmiotem w relacjach z krajami leżącymi zarówno w naszym sąsiedztwie, jak i oddalonymi od naszego kraju. Nasza aktywność na arenie międzynarodowej musi uwzględniać przede wszystkim polski interes narodowy, polski punkt widzenia i być nakierowana na korzyści, które mają być przynoszone Polsce i Polakom. Niemcy realizują przede wszystkim interes niemiecki, Francuzi francuski, a my musimy realizować interes polski. Czas to zmienić. Musimy być przede wszystkim Polakami, a dopiero potem Europejczykami.
--------
24. (@polder)
PYTANIE: Co jadł Pan dzisiaj na obiad?( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDŹ: @polder: obiadu nie było dziś, za to był kebab po drodze
--------
25. (@miog)
PYTANIE: Czy jest Pan za zniesieniem podatku dochodowego?
ODPOWIEDŹ: @miog: jestem za stopniowym zmniejszaniem podatków dochodowych
--------
26. (@laranikita)
PYTANIE: We wszystkich cywilizowanych państwach wybory poprzedza rzetelna debata, co Pan sądzi o odmownej, w tym zakresie, decyzji urzędującej głowy państwa?
ODPOWIEDŹ: @laranikita: Uważam, że wszyscy kandydaci powinni wziąć udział w debacie i przedstawić podstawowe założenia programowe. Nie ma równych i równiejszych.
--------
27. (@lech1111)
PYTANIE: Czy kampania wyborcza nie przeszkadza Panu w pracy marszałka świętokrzyskiego?
ODPOWIEDŹ: @lech1111: teraz, na finale kampanii, jestem na bezpłatnym urlopie. Wokół mnie powstał kompetentny zespół, który doskonale sobie radzi.
--------
28. (@Kermit000)
PYTANIE: Chciałbym się dowiedzieć jak wspomina Pan I LO im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju?Niedawno skończyłem to Liceum i pamiętam, że w jednej z gablot z osobami znanymi i zasłużonymi, które skończyły tę szkołę, wisi Pana podobizna.( ͡º ͜ʖ͡º)
ODPOWIEDŹ: @Kermit000: To był świetny okres w moim życiu, który bardzo miło wspominam. Tam zaczęło się moje dojrzałe spojrzenie na świat, a jednocześnie nie brakowało dobrej zabawy ( ͡º ͜ʖ͡º)
--------
29. (@mrbarry)
PYTANIE: @Adam_Jarubas Czy jako prezydent podpisałby Pan "umowę handlową" ACTA lub TTIP?
ODPOWIEDŹ: @mrbarry: ACTA - nie, TTIP - musiałbym jeszcze przeanalizować, nie znamy szczegółów negocjacji pomiędzy USA a UE, więc nie mogę odpowiedzieć stanowczo na to pytanie. Moje zastrzeżenia dotyczą w szczególności arbitrażu w którym dotychczas praktycznie zawsze wygrywały Stany Zjednoczone.
--------
30. (@nickysantoro)
PYTANIE: Kto panu robił to zdjęcie?
ODPOWIEDŹ: @nicky_santoro: Moi współpracownicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
--------
31. (@Celinka95)
PYTANIE: Jaki ma Pan stosunek do tradycji PSL- i do tradycji przedwojennej? Do czego Panu bliżej- PSL Piast czy PSL Lewica? Jak Pan ocenia kolaboracje ZSL z PZPRem w okresie PRL?
ODPOWIEDŹ: @Celinka95: Gdyby przenieść scenę polityczną II RP do czasów nam współczesnych głosowałbym na PSL "Piast"
--------
32. (@Donovan)
PYTANIE: Panie Marszałku, 2 pytania:1. W tej chwili polscy rolnicy chcący wytwarzać i sprzedawać przetwory produktów z własnego gospodarstwa (dżemy, wina, soki) muszą zakładać dodatkową działalność, obłożoną masą podatków i regulacji, które hamują rozwój polskiej wsi. Czy opowiada się Pan za uchyleniem tego absurdalnego prawa, które nie występuje w sąsiadujących z nami krajach (m.in. Niemcy)?2. Ma Pan jeszcze czas na granie i śpiewanie? :)
ODPOWIEDŹ: @Donovan: 1. Od dawna domagam się tego. Trzy tygodnie temu sejm przyjął zmiany ustawy o podatku dochodowym pozwalające na wprowadzenie do obrotu produktów przetworzonych we własnym gospodarstwie (2% podatku obrotowego do 150 tys. euro) - to właściwe rozwiązanie które uwolni przedsiębiorczość na terenach wiejskich. 2. Obiecuję, że zagram po debacie przed II turą. Dziś wszakże nie wiem, z którym z kandydatów się na niej zmierzę.
--------
33. (@lech1111)
PYTANIE: Czy uważa Pan, że prezydent RP ma odpowiednie kompetencje czy może należy je w pewnych kwestiach zmniejszyć, a w innych rozszerzyć?
ODPOWIEDŹ: @lech1111: Prezydent powinien mieć większy wpływ na to, co dzieje się w kraju. Projekty ustaw zgłaszane przez prezydenta powinny być przez sejm albo przyjmowane w całości, albo odrzucane, aby nie mogły być przedmiotem targów partyjnych. Decyzja parlamentu musiałaby następować w ciągu miesiąca złożenia projektu.
--------
34. (@hossse)
PYTANIE: Panie Adamie. Jak to jest, że Pańska partia w poprzednich wyborach osiągnęła prawie 20% poparcie, a Pan nie może się przebić ponad 2%?
ODPOWIEDŹ: @hossse: Wierzy Pan w sondaże? Liczę na dobry, dwucyfrowy wynik i miejsce na podium!
--------
35. (@tomaszpc)
PYTANIE: Wolałby Pan zagrać w szachy z jednym Januszem Korwinem Mikke, czy tysiącem Bronisławów Komorowskich ?
ODPOWIEDŹ: @tomaszpc: W szachy najbardziej lubię grać z moim synem Damianem.
--------
36. (@boogi)
PYTANIE: Czy Województwo Świętokrzyskie to dobry pomysł na weekend majowy?
ODPOWIEDŹ: @boogi: Świetny, polecam zwłaszcza Góry Świętokrzyskie, Chęciny, Sandomierz, Busko Zdrój, wypoczynek w lasach świętokrzyskich i liczne ścieżki rowerowe. Na obiad - koniecznie zalewajka świętokrzyska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
--------
37. (@koop12)
PYTANIE: Jak się nazywa Minister spraw zagranicznych RFN?
ODPOWIEDŹ: @koop12: Frank-Walter Steinmeier ( z partii SPD)
--------
38. (@adam-pustelnik)
PYTANIE: Co Pan czyta w wolnym czasie?
ODPOWIEDŹ: @adam-pustelnik: do niedawna - bajki synom na dobranoc :-) obecnie - prasę, po kampanii - wrócę do ulubionej literatury (S. Covey, M. Sandel)
--------
39. (@boogi)
PYTANIE: Panie Adamie czy bazy NATO na wschodzie Polski to dobry pomysł?
ODPOWIEDŹ: @boogi: Tak uważam.
--------
40. (@imbal)
PYTANIE: Dlaczego ma pan dłuższy czas antenowy w TVP od Kukiza i innych kandydatów (oprócz Komorowskiego i Dudy)?
ODPOWIEDŹ: @imbal: Czas antenowy jest ustalany przez TVP i jest jednakowy dla wszystkich. Nie wszyscy kandydaci muszą swój limit czasowy w pełni wykorzystywać i to ich sprawa. Natomiast kolejność emisji została ustalona w drodze losowania, na którym byli przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych
--------
41. (@wykopbeast)
PYTANIE: Panie Marszałku, jakie są trzy najważniejsze rzeczy do zrobienia w czasie Pańskiej prezydentury?
ODPOWIEDŹ: @wykopbeast: zwiększenie bezpieczeństwa Polski (bazy NATO, broń produkowana w Polsce, zwiększenie liczebności armii, racjonalna polityka zagraniczna), zapobieżenie kryzysowi demograficznemu (prorodzinne podatki i zmiany mające skłonić do powrotu tych, którzy wyjechali - niższe podatki, prostsze prawo gospodarcze i podatkowe, ułatwienia w zakładaniu firm), gruntowna reforma sądownictwa i skrócenie przewlekłości postępowań
--------
42. (@JogurtMorelowy)
PYTANIE: @Adam_Jarubas: VAT 27% i kneblowanie mediów też?
ODPOWIEDŹ: @JogurtMorelowy: Wymieniłem te za które cenię politykę Victora Orbana
--------
43. (@ryo1987)
PYTANIE: Czy uważa Pan, że województwa: Opolskie i Świętokrzyskie powinno zostać zlikwidowane?
ODPOWIEDŹ: @ryo1987: Proszę nie zadawać takich retorycznych pytań, oczywiście, że nie.
--------
44. (@piotrmodski)
PYTANIE: @Adam_Jarubas Czemu Pana partia PSL odwołuje się do przedwojennego PSL Mikołajczyka a tak naprawdę jest ZSLem po rebrandingu ?
ODPOWIEDŹ: @piotrmodski: 5 maja 1990 roku PSL zostało zjednoczone przez działaczy zarówno dawnego ZSL jak i tych z PSL "Odrodzenie", a zatem odwołujących się do tradycji sprzed 1949 roku.
--------
45. (@spinaker1)
PYTANIE: Ilu krewnych i znajomych zamierza Pan zatrudnić w Kancelarii Prezydenta?
ODPOWIEDŹ: @spinaker1: Ani jednego.
--------
46. (@pila
mechaniczna)
PYTANIE: Panie Pośle, czy wierzy Pan w swój sukces wyborczy?
ODPOWIEDŹ: @pila_mechaniczna: Wierzę i dlatego walczę.
--------
47. (@margosst)
PYTANIE: Jaki ma Pan pomysł na zakończenie wojny polsko-polskiej?
ODPOWIEDŹ: @margosst: podziękowanie głównym aktorom tego sporu czyli PO-PiS. Polaryzacja sceny politycznej jest dobra dla tych partii ale nie służy Polsce. Ten pomysł jest oczywisty - wygrać wybory prezydenckie.
--------
48. (@Donica)
PYTANIE: Czemu projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego jest tak długo procedowany? Czasu jest co raz mniej!
ODPOWIEDŹ: @Donica: Projekt musi zostać przyjęty przed wakacjami. To powinie być legislacyjny priorytet. Musimy zrobić wszystko, by polska ziemia trafiała przede wszystkim do polskich rolników (polskich obywateli).
--------
49. (@malibu99)
PYTANIE: @Adam_JarubasPytałem o to wcześniejszych kandydatów, lubi pan kebaby?
ODPOWIEDŹ: @malibu99: w tej kampanii musiałem polubić, podobnie jak hotdogi ( ͡º ͜ʖ͡º)
--------
50. (@lech1111)
PYTANIE: Jaką książkę ostatnio Pan przeczytał i kiedy?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
ODPOWIEDŹ: @lech1111: "Sprawiedliwość" Michael Sandel. Niestety jeszcze przed rozpoczęciem kampanii prezydenckiej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
--------
51. (@duch_revolucyji)
PYTANIE: Jakość życia w Polsce jest niższa niż w krajach starej Unii. Jakie są pana zdaniem przyczyny takiego stanu rzeczy i co pan zrobi w kierunku poprawy?
ODPOWIEDŹ: @duch_revolucyji: Jesteśmy ciężko doświadczeni przez historię. Jednak Polacy dzielnie walczą o poprawę bytu dzisiaj i lepsze jutro. Po tym względem jesteśmy chyba najlepsi w Europie. I trzeba, aby nadal mogli realizować się w spokojnym i bezpiecznym państwie.
--------
52. (@wykopbeast)
PYTANIE: @Adam_Jarubas Gdzie Pan pojedzie na wakacje?
ODPOWIEDŹ: @wykopbeast: nad polskie morze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
--------
53. (@koop12)
PYTANIE: Jakie są trzy główne priorytety Pańskiej prezydentury?
ODPOWIEDŹ: @koop12: Zwiększenie bezpieczeństwa Polski, walka z kryzysem demograficznym, wzmocnienie małych i średnich przedsiębiorstw.
--------
54. (@michalje)
PYTANIE: Tak ładnie pisze pan o zmniejszaniu podatków.. Dlaczego więc wszystkie głosowania za podwyżkami pana koledzy z PSL jednogłośnie popierają w czasi
  • 11
@polder: A jak! Ręcznie!
Jestem murzynem i klepię wszystko na piechotę. Wypok trochę słabo płaci bo tylko 5 rogali na godzinę : < no ale czego się nie robi dla sławy cebuli i halucynacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Powtórzenia zrobiłem specjalnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)