Wpis z mikrobloga

przymierzam się do zakupu pleja z wiedźminem ale mam parę pytań
czy do pleja trzeba dokupić dedykowane słuchawki czy można podpiąć jakiekolwiek do pada?
czy kupowanie używanych gier (np gta5) nie spowoduje bana konsoli jeśli będę chciał pograć na multi? gdzie najbardziej opłaca się szukać używek i na co zwracać uwagę?

#ps4
  • 24
@mrOlii:

czy kupowanie używanych gier (np gta5) nie spowoduje bana konsoli jeśli będę chciał pograć na multi?


Nie. Jedyne co wymagane do grania po sieci to wykupienie PS+


gdzie najbardziej opłaca się szukać używek i na co zwracać uwagę?


Gametrade polecam ale wymiany/kupno tylko ze zweryfikowanymi użytkownikami. No i żeby się pozytywy zgadzały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrOlii: każde słuchawki z jackiem możesz podłączyć do pada, za używki pudełkowe na pewno nie dostaniesz bana. Ewentualnie za konta kupowane na plati. Ostatnio sloty(jednorazowe pobieranie gry z czyjegoś konta) z allegro przestały działać ale to bardziej ryzyko utraty kasy niż bana. Używki pudełkowe na allegro bądź na stoiskach w miastach
@mrOlii: w stalowe nerwy przy pobieraniu aktualizacji lub gier z PSStore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jeśli kupisz tą nową PS4 (bodajże CUH-016 czy coś) to niepotrzebne gumki bo te pady mają już nowsze, mniej "zniszczalne" analogi.
EDIT: btw z tymi zniszczonymi analogami to też ferment motzno ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mi się jeden zaczął rozwalać po ponad roku używania z własnej winy.
@mrOlii: jeżeli chodzi o allegro to tracisz dostęp do gry a sprzedający ci raczej nie odda kasy bo będzie zwalał winę na soft 2.50, za plati tez chyba narazie nie banują (poniżej 16 kont na konsoli) ale kiedyś mogą zacząć i może się też trafić że na plati kupisz kradzione konto albo kradziona karta i wtedy i tak skończysz bez gry. Najbezpieczniej pudełka :p
@mrOlii: a co do plati - tam te konta z grami to albo był kradzione komuś albo gry były kupowane z kradzionych kart kredytowych. Po aktualizacji 2.50 zaczęły się pojawiać blokady na grach ze slotów a i wyłapało kilka osób bana ale bany są i był tylko jak właściciel #!$%@? karty się zorientował że ktoś obcy robił zakupy. Chargeback ( ͡° ͜ʖ ͡°)

na jakies zasadzie wygląda
@mrOlii: kupuj po prostu pudełka, jak przejdziesz grę w miesiąc to nie powinna kosztować więcej niż 30 zł (róznica kupno-odsprzedaż/wymiana). Gorzej jak ktoś musi kolekcjonować gry, wtedy wszystko poza oficjalnym sklepem z konsoli jest ryzykowne, ale ogólnie dla wytrawnych kolekcjonerów ;) jest PC - możesz sobie na steamie nakupić gówna które już przeszedłeś, albo nigdy nie odpalisz.
@mrOlii:
tldr: Tak
W przypadku konta na własność grozi ci chargeback jeśli płacone kradziona karta i tracisz dostęp do gry.
W przypadku jednorazowego sciągnięcia możesz stracić licencje i będzie kłódka na grze (tracisz dostęp :p).
@mrOlii: kwestia gustu, pamiętaj też, że na allegro są janusze co kupują na plati i sprzedają dalej( ͜͡ʖ ͡€)
ja bym poszukał używki pudełka, za kilka dyszek więcej da radę znaleść
@mrOlii: na to pytanie musisz sobie już sam odpowiedzieć. Niektórzy mają szczęście (vide ja) i sloty działają a niektórzy , jak mówiłem, wyłapali nawet bana. ALE ponoć jeśli kupiłeś slota po aktualizacji 2.50 kłódek nie ma. Tech-log tak zapewnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mrOlii: zdecydowanie odradzam sloty z allegro/platiru. Jedno to, że masz możliwość pobrania gry tylko raz bo janusze zmieniają szybko dane do logowania a dwa możesz wyłapać bana na dostęp do sieci PSN na konsoli jeśli takie konto było kupione kradzioną kartą. Jeśli chcesz cyfraki to znajdź sobie jakiegoś stałego znajomego, z którym będziesz kupował gry. a jednak polecam pudełka bo mozesz je odsprzedać i nie tracisz tyle kasy.

czy do pleja