Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś regularni wczasowicze, którzy co roku wyjeżdżają za granicę odpocząć do jakiś cieplejszych krajów?

W zeszłym roku byłem pierwszy raz na wczasach - padło na tygodniowy wyjazd do Turcji z racji tego, że musieliśmy z dziewczyną jechać w sierpniu a to był jeden z najtańszych krajów(Bułgarie mi wszyscy odradzali i za bardzo mnie tam nie ciągnie). W tym roku planujemy wybrać się na jakiś last minute we wrześniu.

W zeszłym roku pojechaliśmy za 2000zł z all inclusive i w tym roku też celujemy w taką cenę. jest coś ciekawego nie przekraczając tej kwoty? Marzy mi się Grecja ale jest ona droższa. Myślałem też o Chorwacji.

Albo macie jakieś sprawdzone hotele albo miejsca, które możecie polecić? W zeszłym roku trochę słabo trafiliśmy z hotelem i w tym roku chciałbym się tego ustrzec.

Ogólnie nie kręci mnie żadne zwiedzanie tylko leżenie przy basenie, ewentualnie na plaży, dobre jedzenie i wychodzenie wieczorami na miasto.

#wczasy #podroze #wakacje #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 14
@dlu: no ogólnie dla samego samopoczucia, że jednak jestem gdzieś gdzie jest ładnie.

Turcja to taki syf na ulicach i ogólnie burdel + ciapaci fałszywe #!$%@?, że jednak to samopoczucie nie było aż takie fajne.

@pavulon78: myślisz, że we Wrześniu w Grecji będzie fajna pogoda? Chodzi mi konkretnie o wyspy czyli Rodos, Kreta itp.. No i czy ta cena 2000zł jest dość realna na 3 gwiazdki i all inclusive?
@dlu: przy czym to nie jest tak, że tylko samo leżenie bo znowu dziewczyna lubi trochę pozwiedzać więc na jakąś jedną wycieczkę + jakieś spacery po okolicy na pewno się załapiemy.
@Vojak: Co do ciapaków na ulicach Turcji to pełna zgoda. Mi też to przeszkadzało. Pogoda we wrześniu w Grecji na pewno będzie ok. Co do ceny to nie wiem. Ja w lipcu za 4 osobową rodzinę wydałem prawie 12000.
@dlu: Guzik prawda. Bliska geograficznie Turcji Grecja to zupełnie inny świat. Zupełnie inni ludzie na ulicach. Wyraźnie widać że Turcja to kraj muzułmański i mi np. to przeszkadzało (kobiety zasłonięte od stóp do głów i traktowane jak zwierzęta). Mimo że mieszkaliśmy w dobrym 5* hotelu to była sytuacja ze w nocy przyjeżdżała policja bo jakiś brudas #!$%@?ł w pokoju hotelowym w nocy swoją żonę (taką spokojnie 9/10). Chodziła później taka truśka
@pavulon78: Byłem 2 razy w Turcji i 2x w Grecji. Zupełnie różne kraje i w obu było fajnie. Fakt, jeżdżę z dzieckiem, więc nocne wyjścia na miasto nie wchodzą w grę, ale widziałem i w Turcji (Alanya) i na Krecie fajne dyskoteki, więc raczej zawsze coś można znaleźć. Najlepszym rozwiązaniem dla @Vojak: byłoby poszukanie hotelu przy większych miejscowościach. Od razu zaznaczę, że raczej fajnie zaczyna się od 4*. Można śledzić
@dlu: ja byłem zaraz obok Alanyi i jeździliśmy dość często do tego miasta. W mieście było dość spoko ale na jego obrzeżach już słabo jeżeli chodzi o ludzi i porządek.

W Turcji szukaliśmy tylko 4* i przez małe nieporozumienie trochę słabo trafiliśmy. W Grecji znowu słyszałem, że 3* odpowiadają temu 4* w Turcji więc mógłbym nawet takich szukać. Zwłaszcza, że za 2000zł 4* nie znajdę w Grecji.

Nie mogliśmy kupować wczasów
@Vojak: no to tylko tak jak wyżej pisałem, sugestia, szukaj hoteli koło większych miejscowości. Choć akurat w Grecji świetnie działa ich "PKS" i gdzie chciałem, zawsze dojechałem, ale nie jeździłem po nocach ;) Czy 4* w Turcji to to samo co 3* w Grecji to Ci nie powiem. CHyba ważniejsze jest, czy hotel jest nowy czy był odnowiony niedawno. * mówią również o wyżywieniu (np w 4* muszą być co najmniej
Za tydzień około 1800 zł za osobę, tylko śniadania w cenie. Mogę polecić dobrą restaurację na obiady w Kamari. Warto wypożyczyć auto bo w jeden dzień można objechać całą wyspę.