Wpis z mikrobloga

@rdy: ścieżki rowerowe z tej kostki to jakaś porażka systemu. W całej Polsce je widzę. Chyba jedynym kryterium w przetargach na to jest to, że jest...czerwona :|
  • Odpowiedz
Na rowerzystach nie będą oszczędzać:)

Najgorsze jak za budowę takich dróg biorą się ludzie którzy nie jeżdżą na rowerach.

Taki powinien być zapis w warunkach przetargu na projekt: projektant czynny cyklista...
  • Odpowiedz
@NiedzielnyMirek: Nie no, żeby nie było że uważam że wszędzie tak ciągle budują. W szczecinie też znajdzie się asfaltowa, jednak te z kostki brukowej dość często rzucają się w oczy. I to mnie w sumie zastanawia no bo o ile nie jest to robione maszynowo, a chyba nigdy w Szczecinie nie widziałem aby układali kostkę maszynowo. To ile taki przeciętny pracownik ułoży tej kostki w godzinę?

Przecież taniej, i trwalej
CreativePL - @NiedzielnyMirek: Nie no, żeby nie było że uważam że wszędzie tak ciągle...

źródło: comment_Bvf2GZCA4DSeLm2ryTDFjqw5okJjYbFr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@CreativePL: a widziałeś jak robią te DDR asfaltowe?

W Lublinie każda nowa droga rowerowa jest asfaltowa. I zazwyczaj jak ja robią wraz z chodnikiem to zrobienie asfaltu zajmuje im duużo więcej.
  • Odpowiedz
@rdy: jest ścieżka? Jest. Ważne, że sqrwysyny z samorządów mogą prężyć dumnie swoje przepite ryje do kamer bo oto właśnie otwierają 700metrów "ścieżki rowerowej" wybudowanej za ułamek tego co przez lata ukradli od ludzi, łaskawcy yebani co to na złodziejstwie swoją karierę opierają. Jest ścieżka? Jest. A to, że gówniana, to kogo to obchodzi.
  • Odpowiedz
@rdy: Dodatkowo chodnik bliżej drogi, chociaż powinna być ścieżka. Super dizajn, bulwo. Albo też tym, co malowali znaki się po prostu popi*rdoliło w łbach i nie po tej stronie rower majzgnęli.
  • Odpowiedz
@rdy: Nie wiem o co macie ból dupy. W Krk dużo ścieżek jest z asfaltu - takiego najtańszego, który po jednym lecie się roztapia i okleja wszystkie nierówności pod nim, co sprawia że jazda to bardziej slalom. A kostka? Jesli jest jakaś nierówność można wyciągnąć kilka, uklepać i ułożyć na nowo.
Swoją droga co wam przeszkadza kostka na drodze rowerowej?
  • Odpowiedz
@blutusz:
przejedź się kiedyś po kostce szosówką albo crossem z cieńszymi oponami to zobaczysz. Komfort jazdy = -100

Nawet na mtb czy na miejskim nienawidze jeździć po kostce

No i jaki jest sens robić chodnik dla pieszych z asfaltu :D
  • Odpowiedz
@rmikke:
pod sggw. Ogólnie na ursynowie większość jest kostkowa
Nie wiem kiedy ta ścieżka była robiona, wydaje mi się że kilka lat temu
  • Odpowiedz