Wpis z mikrobloga

@ElGordo: Cóż, należałoby się zastanowić, czy faktycznie istnieje układ wyników pozwalający każdej drużynie wygrać, ale nie chce mi się studiować terminarza :P
Tak czy siak, 11 punktów różnicy między górą a dołem tabeli pod koniec sezonu jest dość ciekawym przypadkiem IMO.
  • Odpowiedz
@spatsi: Polecam nigeryjską Premier League, obecnie sezon się zaczął więc takiego efektu WOW jeszcze nie ma, ale można zobaczyć na poprzednie sezony. Większość drużyn wygrywa tylko u siebie. Ja podejrzewam jaki jest tego powód, ale to już każdy niech spróbuje wyciągnąć wnioski sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ElGordo: @spatsi: Mecz ostatniej kolejki MC Oran : ES Sétif wyklucza możliwość zdobycia mistrzostwa przez ostatni zespół w tabeli. Takich zależności jest więcej, więc zapewne następne 3 zespoły od dołu też nie mają takiej możliwości. :P
  • Odpowiedz
@spatsi: To teraz patrz xD
mecz MO Béjaïa : MC Oran zakładamy, że pada remis Bejaia ma 40pkt, Oran 41 (bo remis z Setif)
Oran musi przegrać pozostałe 2 mecz, w tym mecz z ASM Oran (który będzie miał 40pkt po zwycięstwie)
następnie jest mecz USM Alger : MO Béjaïa, który Bejaia musi przegrać, żeby nie wygrać ligi
Wtedy USM Alger ma 40pkt
Mamy mecz ASM Oran : USM Alger w którym musi paść remis, żeby obie drużyny miały
  • Odpowiedz