Wpis z mikrobloga

Nie jeżdżę i nigdy nie jeździłem motocyklem, jestem jednym z tych kierowców, którzy lubią motocyklistów. Jak mam jakiegoś obok siebie to go przepuszczam, bo wiem, że jest szybszy i zwinniejszy. Na światłach też nie ma problemu, bo gdy tylko zapali się zielone, on już jest kilkadziesiąt metrów przede mną, więc oboje mamy pustą drogę. Jest jedna tylko rzecz psująca ten cały wizerunek: hałas. Czy tych motocykli nie można jakoś wyciszyć? Tego nie da się znieść. Czy zawsze motocyklista musi mi obudzić dziecko w wózku? Piszesz chałka znowu to samo. Dzieci zasnęły w samochodzie, żona musiała iść do sklepu, więc ja zostałem z nimi na parkingu, oczywiście z otwartym oknem, bo gorąco. No i oczywiście musiał przejechać obok jakiś pierdzioch przekraczający normy hałasu.
#motocykle #gorzkiezale
  • 17
@dwa_szopy: Standardowe wydechy mimo, że są głośne nie przekraczają norm :) Niestety wielu ludzi zakłada bez sensu sportowy wydech, który nic poza hałasem mu nie daje. Nowoczesne "sportowe" wydechy też spełniają normy hałasu. Z drugiej strony taki głośniejszy wydech to kwestia zwiększenia sobie bezpieczeństwa. Wileu kierowców "nie widzi" motocykla ale nie mogą udawać, że nie słyszą.
@dwa_szopy: to tak z cyklu sebixów w burakowozach dowolnej marki i wypatroszonym tłumikiem. Tylko, niestety, część motocykli taka jest w standardzie, choćby Harleye, no i nie ma za bardzo co na to poradzić, choćby i się nawet chciało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dwa_szopy: no bo to jest tak jak z kupowaniem starego BMW, kupi jakiś sebiks 20 letniego litra, wspawa puszke po pomidorach zamiast tłumika - dodatkowo #!$%@? z każdej strony naklejke 300km/h i patrzcie ludzie mam ścigacza.
Nic nie poradzisz, trzeba zabierać dowody rejestracyjne.
Zagranico nikt tak nie kombinuje - a mieszkam przy drodze o sporym motocyklowym ruchu i raz na ruski rok słysze jakiegoś choppera.
Tu ludzie nie muszą oznajmiać innym
@Jofiel: Ja odczułem bardzo duży wzrost komfortu jazdy wynikający z samej skrzynki biegów i krótkich przełożeń, można jechać z niskich obrotów i nie trzeba tak zmieniać biegów co chwila. Te 2% mocy to trudno powiedzieć czy się zmieniło. Pasażer nie cierpi bo nic go nie pali w nogę no i jak powiedział @Stitch: trzeba umieć korzystać. Można jechać na niskich obrotach na przelocie i poprawia to bezpieczeństwo, nie przeszkadza innym
@Jojne: no mi najbardziej zal jak przejezdzam obok jakis maluchow, a one z automata zaslaniaja uszy, bo sie boją.. a mojego moto w ogole prawie nie słychać...
a bzdury o bezpieczeństwie można sobie w trampki wsadzić.


@SUQ-MADIQ: Nie zgadzam się z tobą. 90% motocyklistów z UK się nie zgodzi z tobą :] Nawet niektórzy policjanci uważają, ze im bardziej cię słychać tym bezpieczniej dla ciebie. Oczywiście bez zbytniej przesady bo wtedy section 59 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Stitch: Zawsze zwalniam jak mijam rowerzystów, konie, matki z dziećmi starsze osoby. Ale jeśli chodzi o
@Jofiel: Można sobie kupić akcesoryjną puche bo sporo fabrycznych ma beznadziejny dźwięk, są wersje street legal albo torowe a często dwa w jednym z db killerem - i nie wyobrażam sobie odpalać motocykla na osiedlu rano do pracy bez dbkillera - a o takich rozmawiamy.