Wpis z mikrobloga

Podyskutujmy o #emigracja

Oto wyliczenie dla jednego typa co by chcial przyjechac do #norwegia

Zarabiasz gosciu na poczatek 18000NOK. Za zarcie placisz 3000NOK miesiecznie. Za jame jakies 6000NOK (pokoj za 3-4000) Ile ci zostaje? W najlepszym wypadku 12000NOK (prawie szostka)

A gdzie fajki? A gdzie wodeczka? A gdzie auto? A gdzie internet? A gdzie ubranka?

I co, tak dobrze w tej Norwegii?

#oswiadczenie #emigracja
  • 61
@adulski: co roku przekraczam 2000 kr na leczenie i dostaje po kilku tyg frikort. Z frikortem nie płacisz: wizyt lekarskich, leków na receptę, wizyt u specjalistów, rehabilitacji itp...
Aaa i zwrot kasy za taxi jeśli nie możesz się samodzielnie dostać np na badania
@adicur: ja pitole - nie wiedzielm - teraz mam problem z dzieckiem i jego zdrowiem to wyslalem zone do polski btw - wizyta w specjalistycznej klinice w pl - w lipcu pierwszy termin wolny 650 pln
@adulski: dzieci do 16 roku życia mają wszystkie rodzaje leczenia za darmo!!!! Nawet szczepienia i dentystę! Musisz im tylko na łączeniu rodzin zrobić person nummer
@Zyd_Suss: a to ma jakies minuty free do pl - bo ja utknalem na my call - niby nie narzekam ale moze jest cos fajniejszego (teraz za 349 mam chyba 250 min do pl i nieograniczoone minuty po norwegii i sms)
Oto wyliczenie dla jednego typa co by chcial przyjechac do #norwegia


@Zyd_Suss: To o mnie

A gdzie fajki? A gdzie wodeczka? A gdzie auto? A gdzie internet? A gdzie ubranka?


Nie palę. Nie piję. Rower styknie na start jak jest ciepło, komunikacja miejska nie jest bardzo droga jak kupujesz miesięczne bilety na 1 strefę. Internet wliczony w cenę wynajmu pokoju w centrum Oslo 5,5k nok (woda i prąd też wliczony). Ubrania
@platkiowsiane: tu zawsze i ze wszystkim idziesz do swojego lekarza - fastlege
On cię wysłucha, obejrzy i daje ci skierowanie - henvisning - do specjalisty

Swojego lekarza mozesz za darmo zmienić 3x w roku na stronie minfastlege.no
Tak też znajdziesz jakiego lekarza ci przydzielili na początek.
Aby się zalogować musisz mieć bankID albo kody od difi