Wpis z mikrobloga

Obiecałam, to wrzucam. Zdjęć nie ma, ale zrobiłam filmik ze skarmiania świerszczy ;) Akurat miałam luzem mnóstwo świerszczy, to trzeba skarmić. Zwróćcie uwagę na jej łapkę;<<

#chwalesie #agama #agamy #terrarystyka #szczecin #gadzibastion Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)

@gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22 @Ranfun @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder @nietopies @Maupolina @Pio23 @avible @kamdz:
  • 46
@Khaleesi: Fajne, nie wiedziałem, że te gady potrafio tak szybko głowo ruszać. W ogóle wygląda jakby za stołem siedziała :) Myślałem też, że świerszcze się im po prostu wrzuca, a one sobie na nie polują.

Dużo ich zjada na raz. Często trzeba karmić?
@wonsz_smieszek: pewnie, jak rzuca się luzem, to polują same, ale ta samica musi być dokarmiana dobrze, bo po ciąży i choracjest, dlatego dostaje sto sztuk codziennie:-D. Ogólnie karmi się raz na dwa/trzy dni, po kilkanaście może więcej swierszczy, ale ja swierszami nicdy nie karmie, zawsze Karaczany, bo są bardziej białkowe, lepsze, wieksze:-)
@Zsim: nie namnoza się. Gruba je wylapie, a namnozyc swierszcze to nie takie łatwe :-)
@wonsz_smieszek: nie no, z tą ilością żartuję ;)) Jak mówiłam teraz wciągnęłam 30 sztuk, pewnie i ze 40 by zjadła, ale przestałam podawać. Zawsze karmię je karaczanami, które są z 6/7 razy większe od świerszcza, więc zje takich 5 i jest najedzona;)

Pewnie, że z ręki ;D Jak ktoś przyzwyczajony, to nie robi to żadnego wrażenia ;)
@Khaleesi: ok, może trochę inne ma się podejście jak się robaka podaje, a inne jak coś podnosisz w kuchni albo zapalasz światło i nagle taki karaulsze #!$%@? zaczynają biegać :) musiałem zmienić lokal, bo mnie to wkurzało :)