Wpis z mikrobloga

@fadeimageone: system dla pasjonatów i sieciowych profesjonalistów ;) Nie widzę powodu, by używać linucha, kiedy windows z edycji na edycję robi się coraz lepszy i tańszy, a microsoft robi przygotowania do uwolnienia kodu(chociaż może nigdy tego nie zrobić^^) ;) Czasy win98-xp-vista odeszły w niepamięć :P
  • Odpowiedz
@FabulousFabio: Jest kwiecień 2015, to niby co by miało być. :P
@fadeimageone: No ja się bawiłem bumblebee i na wersji 13.coś (nie pamiętam już dokładnie która :P ) udało mi się to skonfigurować i działało, chociaż oczywiście jak chciałem używać powiedzmy CUDA no to trzeba było odpalać przez optiruna.
  • Odpowiedz
@fadeimageone: owszem, zaleca. Na takie detale jak:

- nowa wersja Unity (poprawione animacje, optymalizacja kodu, przyspieszenie działania, znaczne usprawnienia dla osób ze słabym zwrokiem, poprawa błędów z rysowaniem wirtualnej klawiatury)
- nowa wersja Compiz (naprawa błędów działania na kartach Nvidia, naprawa glitchy w przypadku włączenia "cube" na Unity, wsparcie dla "multi-arch installation")

nikt nie zwraca uwagi.
  • Odpowiedz
@fadeimageone: Szkoda że za bardzo próbują się upodobnić do Windowsa. Unity to jeszcze większa porażka niż systemd, i jedna z rzeczy które odpychają mnie od tej dystrybucji.

Swoją drogą czekam na Linuxa 4.1 I moment kiedy systemd-skynet zyska samoświadomość.
#pdk
  • Odpowiedz
@qnebra: no i widzisz.

Canonical ma swoje widzi mi się.

Korzysta z antycznego compiza (tylko oni z niego korzystają, i entuzjaści w innych OS-ach)
Domyślny GUI Unity jest ciężki, oparty nadal na ciężkim GTK 3.x
Klasyczne aktualizacje aplikacji i bibliotek to norma, nic szczególnego.
Nie ogarnęli nadal zarządzania energią w laptopach (wina GNOME) - KDE radzi sobie z tym bez zająknięcia.
Obsługa NVIDIA Optimus leży i kwiczy. Wykastrowali obsługę bumblebee i
  • Odpowiedz
@fadeimageone: te zarzuty brzmią prawie tak jak czepianie się i chwalenie Archa pod niebiosa. Gnome 3.16 zostało wydane już po "feature freeze". Arch jest dystrybucją rolling-release, a Ubuntu zaś ma określony harmonogram wydawania. Gnome 3.16 jest dostępne w repozytorium.

Korzysta z antycznego compiza (tylko oni z niego korzystają, i entuzjaści w innych OS-ach)

Domyślny GUI Unity jest ciężki, oparty nadal na ciężkim GTK 3.x

Klasyczne aktualizacje aplikacji i bibliotek to norma,
  • Odpowiedz