Wpis z mikrobloga

Ej mireczki. Prawilnie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Panie Andrzeju

Po pierwsze chciałbym pana powitać na wykopie, miejscu opinii gdzie każdy może się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Mam dla pana kilka pytań z różnych działów. Mam nadzieję, że pan na kilka przynajmniej odpowie.

Młody wyborca.


Ekonomia:

1. Czy czytał pan Drogę do Zniewolenia Hayka i czy zna pan podstawowe założenia gospodarki Kaynesa?

2. Jeśli tak, to czy uważa Pan, że liberalizm rynkowy jest odpowiedzią na złą alokację zasobów?

3. Jeśli nie, to czy czytał pan jakąś książkę stricte ekonomiczną?

4. Jeśli chce pan zmniejszyć podatki, co proponuje pan ukrócić?

5. Czy chce pan sprywatyzować kopalnie/służbę zdrowia/placówki naukowe/obiekty sportowe?

6. Czy sądzi pan, że droga jaką poszły Chiny w latach 80 jest dobra? Czy USA stracą pozycję globalnegomocarstwa?

7. Czy państwo polskie powinno prowadzić drogę interwencjonizmu czy raczej zgodnie z zasadą laissez faire ułatwiać działanie w biznesie ludziom?

8. Czy energia odnawialna to przyszłość? A może trzeba skupić się na atomie i elektrowniach jądrowych?


Światopogląd i Filozofia

1. Stoicyzm czy Epikureizm?

2. Czy człowiek powinien być raczej erudytą czy wyspecjalizowanym człowiekiem działającym z innymi wyspecjalizowanymi jednostkami?

3. Czy popiera pan aborcję i zapłodnienie in vitro?

4. Carpe Diem czy tempus fugit, aeternitas manet?

5. Wierzy pan w Boga?

6. Czy Polska powinna prowadzić politykę historyczną?

7. UE powinna stać się federacją czy może powinna zostać solidnie zreformowana do bazy Konrad Adenauera, Schumana?

8. Czy regulacje internetu, tj. ustawy/traktaty/ACTY i PIPY są w ogóle możliwe? Czy internet powinien być monitorowany? Czy internet powinien mieć regulacje?

9. Czy założenia trójpodziału władzy Monteskiusza są jeszcze aktualne gdy działa tak potężna siła jak czwarta władza, media?

Czy zbliżamy się do rewolucji myśli politycznej?


Polityka

1. Jak ocenia pan rządy Bronisława Komorowskiego?

2. Co zmieniłby pan w rządach Bronisława Komorowskiego?

3. Pierwsza pana ustawa/założenie.

4. Polityka Zagraniczna : Federacyjna Piłsudzkiego/ Racja Stanu Richelieu/ Trójkąt Weimarski?

5. Czy popiera pan wydatki na zbrojenia?

6. Czy będzie pan używał prawa weta jeśli tak to kiedy?

7. Koalicja PiS-Korwin jest możliwa? Czy PiS gdy dojdzie do władzy będzie kontynuowało drogę ekonomiczną Zyty Gilowskiej?

8. Jak pan ocenia rządy Fideszu na Węgrzech?


Życie Osobiste:

1. Jak pan się znalazł tutaj Skąd pan pochodzi?

2. Jakie cechy powinien posiadać dobry przywódca, trener, coach, ten Pierwszy?

3. Czy jest pan szczęśliwym człowiekiem?

4. Wykopowa tradycja Ask Me Anything: Ile pan zarabia?

5. Jestem młodym człowiekiem i przez jakiś czas chciałem pracować przy pana wyborach, mam jednak za mało czasu dla siebie. Notabene, duża ilość moich rówieśników chce wyjechać z kraju.

a) Jak zaktywizować politycznie polskie społeczeństwo?

b) Co zrobić by Polacy byli świadomymi wyborcami?

c) Czy Polska powinna zmienić system nauczania?> To moje pytania. Pozdrawiam serdecznie i życzę panu sukcesów w wyborach Prezydenckich.


#kampaniaprezydencka #duda #ama
  • 6