Wpis z mikrobloga

Mirki, biję się z myślami. #nocnazmiana pewnie pomoże mi podjąć słuszną decyzję. Puściłem sobie na dobranoc Lożę Prasową (tak wiem, tvn kłamie, whatever) i znowu słucham o tej kretyńskiej wypowiedzi szefa FBI. I mnie taka myśł złapała - w Stanach nikt nie zdaje sobie sprawy jaki #shitstorm powstał w Polsce i że od tygodnia ten temat się nie kończy. Pomyślałem sobie, a jakby tak napisać maila do Johna Olivera i jego ekipy z This Week Tonight z opisem całej polskiej gównoburzy i tego, że po drugiej stronie Atlantyku nikt nawet nie wie jak to mnóstwo osób w Polsce ubodło.

Pisać czy nie? Późno już. Czwartek. Ale może temat na minutę by był i jakoś odbiłoby się echem, jak większość tematów poruszanych przez Olivera. Mail z opisem sytuacji i linkami do 100 artykułów, które przez ostatni tydzień widzieliśmy. Co wy na to?
  • 7
@SynuZMagazynu: Zgoda. Nie da się tego tematu zamieść pod dywan. Ale osobiście uważam, że choćby takie filmy jak Ida i Pokłosie próbują ten temat podjąć. Przypomnieć, że historia Żydów i Polaków nie zawsze była taka jaką chcielibyśmy widzieć.

Bardziej chodzi o to, że jeden urzędnik z USA rzuca takim tekstem my tu się we własnym ścieku taplamy, a po drugiej stronie Atlantyku nikt nie wie, że taki shitstorm ma miejsce.