Wpis z mikrobloga

Pomyślałem sobie mireczki, że wypadałoby coś wrzucić raz na jakiś czas, tak żeby tag nie umarł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zamieszczam wam mały tip o tym jak poprawić nienatywny wygląd dropboxa w xfce.

Wpadłem na to w sumie zastanawiając się dlaczego dropbox uruchamia się w trayu a nie w "ikonkach powiadomień" jak w ubuntu. Nie trudno było się domyśleć, że zależy to od jakiejś zmiennej środowiskowej i ktoś w internecie mnie ubiegł bo znalazł to dużo wcześniej niż ja... Więc za wszytko jest zmienna odpowiedzialna:

XDGCURRENTDESKTOP

którą wystarczy przestawić na "Unity" i magiczne dropbox uruchomi się jako "indykator".

Zalety? Dropbox, integruje się z menu powiadomień, korzysta domyślnie z motywu gtk i ikon użytkownika. Jest to o tyle lepsze (przynajmniej dla mnie), że nie trzeba sobie ręcznie ustawiać ikonek z każdą aktualizacją dropboxa...

Jak ktoś wcześniej naprawiał dropboxa wpisem w .xinputrc

export QTSTYLEOVERRIDE=gtk

to trzeba go wywalić bo dropbox się nie uruchomi...

I uprzedzają pytanie, aby "natywny" dropbox" uruchamiał się przy starcie należy wejść w Menedżer ustawień>Sesja i uruchamianie>Uruchamiane programy, znaleźć na liście dropboxa i zedytować tak aby w poleceniu znalazło się:

env XDGCURRENTDESKTOP=Unity dropbox start -i


#xfcetips #xfce4 #xubuntu #bojowkaxubuntu #linuxmint #linux #dropbox
Pobierz
źródło: comment_7Vcu64b8dhPByO0zjl2jjehDvPaEkNDc.jpg
  • 3
@Kryspin013: No na pewno to sprawdzę bo też mnie to wkurzało. Jeszcze mi powiedz co zrobić, żeby lewoklik na ikonce Kadu w trayu wyświetlał okienko Kadu? Bo w tym momencie wyświetla się menu w którym musze wybrać "przywróć" :/ Nie wiem co za idioci to projektowali, ale coś im nie wyszło. W cinnamonie, mate, kde jest ok, tylko xfce ma z tym jakiś dziwny problem.

Ogólnie polubiłem xfce, jedna rzecz mnie
@Kryspin013: Normalnie bym stwierdził, że lepiej mieć dane na własnym serwerze, ale profesjonaliści z netii ukradli mi adres IP (stały) i ostatecznie nic nie mogę hostować więc ... :P

I tak lepiej sourceforge :P
@michalje: Ja akurat wolę wyświetlanie menu niż okienek ale to jak wiadomo tylko i wyłącznie kwestia przyzwyczajenia.

Na co dzień też nie korzystam z kadu ale podejrzewam że podmiana tej lub jakieś innej zmiennej może to naprawić. Tylko niestety zostaje albo sprawdzanie ręcznie albo przeglądnięcie kodu kadu.