Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelcy, chcę ze swoim #rozowypasek zacząć przygodę z rolkami. Nie wiem czy nam się spodoba więc nie chcemy przepłacać za coś co użyjemy kilka razy. Z drugiej strony, gdyby się spodobało to fajnie by było na nich ze dwa sezony pojeździć. Myślałem tak o 150 cebulionów za parę. Da się coś sensownego kupić w tej cenie?
W tej cenie w decathlonie takie coś
http://www.decathlon.pl/rolki-fit-3-m-czarno-szare-id_8216987.html
#rolki
  • 12
@Ratll: zdecydowanie polecam firmę rollerblade na początek, kupiłem je jako pierwszy model. Dwa lata ich używałem, a później sprzedałem i dalej były e rewelacyjnym stanie, tylko ze koszt około 250-350 zł za dobry sprzęt
Ja wazylen wtedy 75 i nie widziałem różnicy, mimo iż często spotykałem na ścieżkach osoby z większą wagą, najważniejsze jest dopasowanie rodzaju na sam początek, już nie pamiętam nazwy Ale wystrzegaj się rolek do trików z małymi kołami na początek
@Ratll: Jeśli chcesz nowe rolki to tak jak pisali poprzednicy - trzeba zainwestować przynajmniej 250 zł. Polecam wcześniej poszukać jakiś używek dobrej firmy (powerslide, rollerblade). Poszukaj też czy w twoim mieście nie ma wypożyczalni rolek. To byłaby najlepsza opcja na początek.
@Ratll: Nie kupuj tych z Decathlonu. Ja sobie kupiłam roleczki Rollerblade, a moja kumpela właśnie Oxelo z Decathlonu. Wybrałyśmy się na przejażdżkę we dwie. Ja zrobiłam dwa odepchnięcia i mi się fajnie kółeczka toczyły, a ona w tym czasie machała nogami co chwilę, bo szybko się jej rolki zatrzymywały. W efekcie: ja się w ogóle nie zmęczyłam, bo jechałam żółwim tempem, żeby dotrzymać kroku koleżance, a ona zmachała się niesamowicie. :)
u mnie to 90kg


@Ratll: przy takiej wadze to imo powinieneś celować w rolki z twardą skorupą.
Chociaż ja przy 86 jeździłem w Rollerblade Spark i nie było problemu.
Ale absolutnie nie powinieneś brać rolek za 150 złotych-one nie usztywnią Ci dobrze kostki i po pierwsze będzie Ci się źle jeździć, po drugie możesz sobie zrobić krzywdę.

Wypożyczalnie to tylko takie z renomowanymi rolkami-większość ma sh1t warty po 100 złotych za
Wpisałem na allegro rollerblade i tego są miliony, jak mam wiedzieć które wybrać, patrząc na ich cenę to chyba trzeba się nią sugerować i brać najtańsze