Wpis z mikrobloga

Kurde, wczoraj trochę smutłem. Jadę sobie autobusem, obok stoją jakieś Sebixy z gimbazy i tak sobie rozmawiają:

-Ty, zdasz w tym roku?
-No zdam, ale w przyszłym biorę się do roboty. Będę się starał jak tylko mogę.
-A czemu tak?
-Bo chcę pójść do zawodówki, przy okazji podszkolę Angielski i chce wyjechać.
-O kurde..
-No do Norwegii, bo po zawodówce będę mieć zawód, wtedy ewentualnie pójdę do liceum zaocznego, a jak dobrze pójdzie to może studia. Ale najważniejszy jest zawód, to wtedy będę mógł wyjechać.

Kurde, gimby 14-15 lat i już planują wyjazd z Polski za pracą...

#4konserwy #emigracja
  • 60
  • Odpowiedz
@Manny_Ribera: rozumują lepiej niż gimbazjaliści planujący zostać wielkimi prawnikami czy cholera wie czym. Przecież za te kilka lat to już w ogóle będzie przesyt rynku, moim zdaniem powinni na parę lat zamknąć niektóre kierunki na uczelniach wyższych, ale wiadomo, póki hajs się zgadza to życie innych ludzi nie jest najważniejsze.
  • Odpowiedz
@Jajcew: ale to chyba potencjalni słuchacze oceniają atrakcyjność kierunku? Człowiek idący na studia (19 lat) jest już w 100% świadomy co się dalej może wydarzyć. Przecież w szkole uczą wnioskowania i łatwo przeglądajac internet można zobaczyć ile jest i jaki jest zapas specjalistów z danej dziedziny. Nie zajmie to dłużej niż 1 popołudnie (solidne przejrzenie 1 kierunku), no ale lepiej to popołudnie przeznaczyć na coś przyjemniejszego. Skoro jest popyt (studenci
  • Odpowiedz
@Mandalorethegreat: ja planowałem, poletzam. Planowania nauczyłem się z takich gier jak Age of Empires czy serii Settlers w które grałem jako gówniak. Wiedziałem, że jak będę żył chwilą to zaraz ktoś przyjdzie i mnie ubije.
  • Odpowiedz
@Mandalorethegreat: to co myślałeś jak byłeś dzieciorem? Ja zauważyłem, że co roku mam urodziny jestem coraz starszy i gdzieś hen daleko bede duzy i trzeba jakoś się solidnie przygotowywać. Nie chodzi o to, że tyrałem od rana do wieczora, ale skupiłem się na doskonaleniu moich umiejętności i motznych stron. Mame z kolei twierdziła inaczej i chciała zebym miał ze wszystkiego dobre oceny, a przecież lepiej poświęcić czasu na poszerzanie wiedzy
  • Odpowiedz
@Manny_Ribera: Powielają znane sobie wzorce. Niewiele znają sposobów na zarabianie kasy, albo przynajmniej niewiele wydaje im się osiągalnych. A wujek budowlaniec pojechał do Norwegii i bardzo nadziany jest. Zatem chcą wdrożyć podobny plan w życie :)
  • Odpowiedz