Wpis z mikrobloga

Gdzie jest ten śmieszek od #navime? Jak można tak s-------ć (przepraszam za wulgaryzmy) apkę i zrobić z szybkiej lekkiej apki (instalka ważąca mniej niż 1MB) kolosa ważącego prawie 5MB?
Przecież jeśli ktoś chce kombajn, to instaluje endomondo, albo inne apki do wszystkiego, zaletą navime była lekkość - ot soft, który działał chyba na niemalże każdym sprzęcie (chociażby przez to, że był malutki).

No nic, ktoś chyba postanowił wybrać drogę Winampa 3 ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Życzę autorowi wszystkie najlepszego, rozumiem, że próbuje zmonetyzować jakoś swój pomysł... ale moim skromnym zdaniem zepsuł całkowicie "navime"... więc jako apki do biegania / jeżdżenia już nie polecam. A szkoda bo było to super dzieło ( ͡° ʖ̯ ͡°) .

Ktoś poleci coś innego, co jest bardzo lekkie (czyli małe) i potrafi pokazywać wiele danych offline na #android ?
Poniżej zrzuty ekranu ze starego Navime.

#gorzkiezale #oswiadczenie
simperium - Gdzie jest ten śmieszek od #navime? Jak można tak s-------ć (przepraszam ...

źródło: comment_J22ej6UWqF1IEE4ahOV9SuqFJkBRpXaq.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pierozkovy: aaa... bo to mam tylko dla jednej apki instalować adblocka? Znów to będzie tylko zżerać baterię bardziej... no i to znowu kolejne megabajty, których i tak jest jak na lekarstwo ( ͡° ʖ̯ ͡°) .
  • Odpowiedz
@simperium Oj, widzę, że muszę ustosunkować się do powyższych zarzutów...
Nie za bardzo rozumiem dlaczego akurat tutaj opisujesz swoje doznania dotyczące aktualizacji, zamiast napisać o tym np. na stronie na Facebooku? Głównie tam prowadzę dialog z użytkownikami na temat zmian w aplikacji oraz poprawek znalezionych błędów. Wersje testowe publikowałem na Facebooku i Google+ już od około roku i bardzo wiele osób mogło zapoznać się w jakim kierunku zmienia się aplikacja. Nie tak dawno prowadzona była dyskusja na temat nowych funkcjonalności i każdy dorzucał coś od siebie. Staram się śledzić i odpisywać na wszelkie zgłoszenia, jednak ilość wpadających wiadomości jest tak duża, że nie zawsze na wszystko odpowiadam. Bardzo nad tym ubolewam, jednak gdybym tylko odpisywał, to rozwój aplikacji stałby w miejscu.

Odnośnie wielkości aplikacji, to właśnie opublikowałem wersję 3.0.2, którą odchudziłem do 3.3MB. Jesteś pierwszą osobą, która zwróciła mi uwagę na rozmiar i jak widzisz kilka godzin wystarczyło, żeby Twoje życzenie zostało spełnione... Sama aplikacja urosła z kilku powodów np. przez konieczność dostosowania do różnych rozdzielczości ekranu, zastosowanie nowych bibliotek do obsługi interfejsu, czy używanie niestandardowych czcionek.

Zarzucasz mi upodabnianie aplikacji do konkurencji, tylko zauważ, że praktycznie wszyscy oferują to samo, bo w zasadzie nic nowego nie ma co wymyślić. Można zrobić inną grafikę, inny układ, ale tutaj samo Google rekomenduje stosowanie się do zaleceń Material Design, żeby właśnie ujednolicić wygląd aplikacji. Wiem, że lekkość jest atutem i staram się właśnie optymalizować nową wersję. Inna sprawa jest taka, że udział w rynku słabych telefonów ciągle spada i według https://developer.android.com/about/dashboards/index.html?utm_source=suzunone telefony z Androidami poniżej ICS, to obecnie tylko 6.4%
  • Odpowiedz
@marwask2: oj, wydawało mi się, że autor aplikacji zachęcał mnie kiedyś do jej instalacji, ale skoro założyłeś tutaj dopiero konto, to oznacza, że to jednak nie byłeś ty, zatem wybacz :)

Nie za bardzo rozumiem dlaczego akurat tutaj opisujesz swoje doznania dotyczące aktualizacji, zamiast napisać o tym np. na stronie na Facebooku?

jw. byłem całkowicie pewien, że jesteś autorem, ponadto wolałem się tutaj wyżalić, niż robić gównoburzę na google play (jak pamiętasz, systematycznie tłumaczysz się tam, czemu apka nie łapie sygnału, i ile ma się to do samej apki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz