Wpis z mikrobloga

Hej panowie. Po przeczytaniu najbardziej plusowanych komentarzy do tego znaleziska oraz po przeczytaniu wielu, wielu innych Prawd Życiowych na temat mojej płci wreszcie trafił mnie szlag. W związku z tym mam dla was propozycję: może ja zbiorę grupę chętnych różowych pasków i będziemy robiły tak:
1. Pod każdym wpisem na temat pobicia, kradzieży, rozboju czy morderstwa dokonanego przez mężczyzn (a większość jest dokonywanych przez mężczyzn, będzie w czym wybierać!) będziemy pisały, że wszyscy faceci to tak naprawdę w głębi duszy przestępcy i że każdy powinien obowiązkowo dostarczać kobiecie przed związkiem zaświadczenie o niekaralności.
2. Pod każdym wpisem na temat gwałtu dokonanego przez mężczyznę (także większość gwałtów!) uświadomimy wam, że każdy z was jest brutalnym zboczeńcem i należy was na wszelki wypadek pozamykać w domach co najmniej, a najlepiej w psychiatrykach.
3. Pod każdym wpisem na temat gwałtu lub molestowania dzieci dokonanego przez osobnika płci męskiej będziemy biadoliły jak to każdy mężczyzna to pedofil i nie należy go zostawiać samego z dzieckiem nawet na minutę, bo nie wiadomo co mu odbije.
4. Pod każdą kompilacją filmików tego typu, w którym ich bohaterowie wbiegają głowami w ścianę, skaczą z dachów do baseniku wielkości wiadra lub walą się celowo piłkami po jajach (ciekawostka, na oko około 80% z nich to mężczyżni!)będziemy pisały jacy to wszyscy faceci są durni, zupełnie jak zwierzęta i będziemy wam przypominały, że statystycznie na świecie jest więcej durniów płci męskiej niż żeńskiej.
Każdy zaś minus czy próbę protestu w naszych komentarzach będziemy zakrzykiwały logicznymi argumentami w stylu "typowy facet, oczywiście że ich broni" albo "pewnie sam jesteś pedofilem/durniem/przestępcą" oraz Ostatecznym Argumentem Logicznym "pff, męska logika!".
**Może wreszcie wtedy uda wam się zrozumieć, co to jest generalizowanie, dlaczego ocenianie całej populacji damskiej na podstawie kilku przykładów jest głupie i szkodliwe i przede wszystkim jak my się czujemy, czytając komentarze w stylu w każdej kobiecie #!$%@? dwie trzecie, _te baby to jednak #!$%@? itp. Da wam też niepowtarzalną okazję do sprawdzenia empirycznego jakie to uczucie, kiedy próbujesz sprostować jakikolwiek krzywdzący komentarz dotyczący twojej płci i nawet nie jesteś wysłuchiwany, bo z góry traktuje się ciebie jako istotę z natury niezdolną do logicznego myślenia.**

#shitwykopsays #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #rozowepaski #rant
  • 248
@kosmiczny_maupiak: No nie wiem, nie widziałam nigdzie czegoś takiego, chyba że na stronach najbardziej powalonych feministek z góry podejrzewających wszystkich białych heteroseksualnych mężczyzn o wszystko, co najgorsze. No ale to są strony dla psychofeministek, więc niejako wiadomo czego się spodziewać, a wykop w założeniu jest stroną dla wszystkich.
@Killjoy: tylko ile jest filmików gdzie facet robi coś faktycznie głupiego? W większości to są "głupie zabawy", gdzie np jakiś idiota sobie wymyśli żeby walnąć głową w ścianę, a ile jest filmików np. z parkowaniem kobiet? I jak myślisz, ilu takich facetów widziałem na żywo? A ile parkujących kobiet?

Poza tym nie chodzi tylko o robienie głupich rzeczy, ale też np. zdrady, gdzie wiem, że jak facet zdradza to mnie aż
kilka to było np. seryjnych morderczyń


@InfinityM: Było wielu seryjnych morderców - mężczyzn, więc zgodnie z twoją logiką wszyscy mężczyźni to są seryjni mordercy.
Słuchaj, ja nie twierdzę, że wszystkie kobiety są miłe, mądre i wartościowe i że ogólnie słońce nam świeci z tyłków, ale rozciąganie głupoty części populacji na całą populację jest chamstwem. My wam nie piszemy pod znaleziskami z gwałcicielami, że wszyscy mężczyźni to gwałciciele, prawda?
Zawieram się w zbiorach "każda" i "wszystkie", więc niestety i o mnie.


@Killjoy: wg piszących, wg Ciebie nie - jeśli wiesz, że Twoja prawda jest twojsza, to jednocześnie ta druga nie jest prawdą, więc nie ma się co przejmować nieprawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
podsumowując - świata nie zbawisz, więc lepiej włącz tryb "kokojambo i do przodu" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@InfinityM: Nic nie zrozumiałeś, prawda? Nawet nie zauważyłeś, że to nie był mój pogląd, a zwyczajne odwrócenie twojej logiki, żeby ci pokazać, że taka generalizacja mija się z celem. To nie jest moja logika, to jest pokazanie braku logiki w rozciąganiu cechy części populacji na całą populację. Ale widzę, że z góry założyłeś, że się będę myliła.