Wpis z mikrobloga

Jadę wczoraj 8ką z Kłodzka na Oleśnicę. Na wysokości Wrocławia ( na AOW ) mając 150km/h na lewym skrajnym dolatuje stare mondeo ( to z tych po 2001 roku ) na niemieckich blachach, gość mruga długimi, denerwuje się, że mu nie zjeżdżam, choć widzi, że wyprzedzam. '#!$%@? Ci w dupę'- zjeżdżam mu po chwili po wyprzedzeniu. Paręnaście km dalej stare volvo s60 leci i z daleka mruga długimi, że Pan jedzie. Wyprzedza mnie, patrzę, a tu stary zgred #!$%@? w siną dal pewnie tak tylko dla picu, bo sobie z matiza przeskoczył na volvo ( ale nie wiem- nie oceniam ). Kolejne kilka km dalej dolatuje do mnie nówka bmw (- po lampach i grillu widać, że jakaś nówka ) - a ja znowu jakieś 5 tirów mijam lewym ( niestety spowalniam go swoimi 140km/h na ekspresówce ). W końcu zjeżdżam, gość z beemki spokojnie, ale zdecydowanie mnie mija. Patrzę na klapę, a tam 550d. Myślę :' o #!$%@?..'. Siła spokoju i pełna klasa. Gratuluję.
#motoryzacja #ocieplaniewizerunkubmw #polskiedrogi
  • 6
@list86: O, nawet nie sprawdzałem, ale tak obstawiałem, że pewnie pod 400 będzie. Ja również mam 75KM, ale zrywne to to w miarę, bo prawie 200 momentu obr., więc te 150 na autostradzie bez wysiłku, ale już później 165 i koniec.
@killerpizza: pomyśl też o tym, że facet w BMW zwolni do twojej prędkości poczeka i jak tylko mu zjedziesz to w 5 sekund sobie przyspieszy znowu, a w starym Mondeo od 130 do 160-170 to dla niego już walka o kazdy jeden km/h wiecej xD
Oczywiście masz racje, że to jakieś buraki były bo jeśli tylko wyprzedzałeś i zjeżdżałeś na prawy to na #!$%@? mrugają długimi :D
@borntobetroll: Sporo zależy od tego jakie auto za Tobą dojeżdża. Jeśli środkowy i prawy pas jest zajęty, to nie zjedziesz staremu mondeo, czy jakiejś innej fabii, bo gość nie zdąży mnie łyknąć zanim ja dojadę do wolniejszego na środkowym ( a na litość boską, jadę tym lewym 150, więc chyba się nie ślimaczę - rozumiałbym #!$%@?, gdybym jechał ze 120 - poza tym przede mną na lewym też są 2-3 auta