Wpis z mikrobloga

@RottenKitten: Zdjęcie wykonywałem na szerszym kącie i na tyle dużej rozdzielczości, że mogłem wykadrować uzyskując i tak dość wysoką rozdzielczość i w miarę dużo szczegółów. Właściwie polowałem na przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, która wczoraj była na wysokości planety Wenus około pół godziny później. Szkoda, że nie złapały się nietoperze razem z nią, ale było blisko. Innym razem popróbuję. ISS na zdjęciu wygląda jak kreseczka, bo czas naświetlania 5-20 sekundowy zaznacza
@Piorunujaco: Czyli flash łapie bliskie obiekty, które uda się podświetlić (i są łapane tylko w czasie podświetlenia), a reszta czasu naświetla niebo i gwiazdy? Sprytne!

PS: Ciekawe, jakby to wyszło, gdyby nietoperz przesłonił np. Wenus? Nietoperz z biżuterią? ;-)
@slawpe13: Błysk flesza jest bardzo krótki, ale daje tyle światła, że aparat bardzo szybko rejestruje obiekt. Wprawdzie tak złapany obiekt, który szybko porusza się, będzie nie do końca wyraźny. Jest poświatą, gdyż przez resztę czasu wykonywania zdjęcia tło wchodzi na niego. I gdyby był na tle Wenus, z pewnością byłoby ją widać jak przechodzi przez nietoperza. :)