Wpis z mikrobloga

@grzesix2: A jak jeszcze mowa o modyfikacjach. Piszesz, że nie ma żadnych kosmicznych, a ja pytałem czy są te małe. A to jakieś dźwięki dodatkowe, a to znaczniki trafiania w głowę, jakieś drobne zmiany. Ja tych modów nie chcę oglądać. To wysyp z serwerów tych drobniótkich modzików mnie odrzucił od gry (podobnie zbrzydło mi Enemy Territory). Rifle only itp, jeszcze przejdzie, choć ja i tak chcę pograć klasyczne mecze.

A
  • Odpowiedz
@push3k-pro:
Revolt na bank nie funkcjonuje.
Jeszcze niedawno widziałem kilka serverów typu JUMP, ale to jest całkiem spoko.

Wiesz, ciężko sobie uzmysłowić jak bardzo dodatki wpłynęły, bo jak się grało w 2004 roku na Internecie, było kilka lat przerwy, potem znowu CoD, potem znowu przerwa, CoD itd. to sam do końca głupieje.

Na normalnych serwerach nie ma żadnych modów. TAK, nie jest to czysta gra, jest na niej CoDAM zmodyfikowany
  • Odpowiedz
@grzesix2: Hmmm, to może jednak da się jakoś pograć.

A mod SWAT funkcjonuje?

Co do irc to widać musiałbym sam się przelecieć po quake.net i popytać czy jakaś scena działa. Skoro mówisz, że są jakieś klany jeszcze to tam na pewno ktoś siedzi.
  • Odpowiedz
@push3k-pro:
SWAT nie funkcjonuje. Przeceniasz grywalność CoD1 :D Scena funkcjonuje, ale jeśli ma jakąś tendencje to moim zdaniem minimalnie spadkową. Ale jak popytasz ludzi na serwerze since playing to Ci będą mówić 2003-2005 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie poziom ich gry widać na riflu, jak po 3 miesiącach nie grania wchodzisz, przeżywasz istne Katharsis ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@push3k-pro:
Dodam jeszcze, że co prawda nie ma żadnych turniejów, lig (chociaż jeszcze z rok temu widziałem ligę) to klanówki da się bez problemu pograć, czy to z Polakami, czy z jakimiś obcokrajowcami.
Przy temacie dodatków, warto wspomnieć o takich narzędziach jak Anti-Cheat Tool i Anti-Cheat. Te programy przynajmniej jeszcze z rok temu zapobiegały cziterom na klanówkach i każdy team musiał się w jeden z wyżej wymienionych programów wyposażyć
  • Odpowiedz
@grzesix2: A co? Pb przestał działać czy może nie wystarczy?

Ja sam zacząłem grać w 2003 roku. Grałem przez 2 lata poważnie, potem dla funu, choć dalej na wysokim poziomie i powoli odchodziłem. Tak jak pisałem ostatni raz w 2010 roku.

Nie wątpię w swoje umiejętności. Mam duże doświadczenie. CoD nie był jedyną grą w której pogrywałem klanowo. Piszesz o przerwach. Kiedyś przerwa tygodniowa wnosiła świeżość do gry xD Ja
  • Odpowiedz
@push3k-pro:
Ci elitarniejsi gracze stworzyli Anti-Cheat Tool, z jakich powodów nie wiem. Widocznie przegapiłem parę lat na scenie COD'a. Masz oczywiście rację, każdy kto grał w gry multiplayer wie jak to jest ze sceną gry, poziomem, ligami, klanami. Do formy się wraca, traci, wraca itd. Nikt nikomu nie każe grać na niewiarygodnie wysokim poziomie. Ja do CoD'a wracam 4fun, a i tak czuję się dobry. Jeszcze w technikum jak na
  • Odpowiedz
@grzesix2: Jeszcze dołożę co do moich wątpliwości co do poziomów gry graczy z innych epok.
Quake 3 jak wypadł z dużych turniejów, to regularni gracze, którzy nie przenieśli się na Quake Live grali dalej swoje. Szybko pojawił się ligi, turnieje. Gra była zbyt popularna. Po jakimś czasie okazało się, że gracze, którzy męczyli przez lata CPMA są lepsi od tych co kiedyś wygrywali w Q3, a przenieśli się na QL.
  • Odpowiedz
@push3k-pro:
Masz oryginalny CD-KEY?

Jeszcze przypomniał mi się sentyment do ważnej kwestii. Nauka rzucania granatów na ważne miejsca i planty. Kwintesencja CoD'a wraz z trickjumpami ()
  • Odpowiedz
@grzesix2: Hmmmm, trochę lipa. Serwery 1.1 nigdy nie miały dobrej opinii. To już wiem dlaczego nie ma PB. On był dostępny dopiero z patchami xD

I to dla mnie jest kolejnym elementem zniechęcającym do gry i znakiem, że spadek popularności tej grze nie służy. Q3 rozwijany jest nadal przez fanów, a większość serwerów, jest na CPMA, a nawet jak nie to na pewno na najnowszej wersji.

Quake 3 żyje nadal
  • Odpowiedz
@grzesix2: Jestem w stanie to sobie wyobrazić, niemniej przybija mnie trochę to, bo pamiętam jak przy pierwszych dwóch patchach usunięto hurtowe ilości baboli, które realnie wkurzały. Różnice w mechanice gry to jedno, ale te błędy... Nie wydaje mi się, żeby do tego doszło, ale pewnie kiedyś zobaczę jak się CoD teraz ma. Dzięki za sporą ilość informacji.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Widocznie ludzie przyzwyczaili się do haxów, które notabene były też i na 1.5, średnio wykrywalne. W każdym razie przegrałem w 1 i 2 (więcej w 1) całą gimbazę i kawał liceum. W tegoroczne święta odpaliłem z ciekawości i byłem zawiedziony. Serwery, na których ktoś siedział miały po 200-300 pingu, ludzie niesamowicie lagowali, nie mówiąc już o wszechobecnym WH. Nie wiem jak można grać na 1.1
  • Odpowiedz