Wpis z mikrobloga

@Johnny_Revolta: trwalsze, lepszy, pewniejszy styk, brak koniecznosci kontroli docisku, nie uszkodzisz(zmiazdzysz zyly podczas laczenia), wago sa skonstruowane na wiecej niz 2 druty w przeciwienstwie do kostki. szybko sie montuje
  • Odpowiedz
@rafion: ciekawe jakie masz doswiadczenie? skoro nawet w energetyce sie je stosuje i sam mam z tym doswiadczenia, ale nie przyjdzie jakis koles od kafelek i bedzie mowil, ze lutowanie jest najlepsze
  • Odpowiedz
@soadfan: najlepsze połączenie to jest miedź-miedź. Druty skręcone w zwykłej kostce mają lepszy styk niż to które jest w wago. wago się stosuje dlatego że jest wygodne i szybkie w montażu.
  • Odpowiedz
@rafion: wago jest wygodne, szybkie i trwale, nie trzeba nic dokrecac, kontrolowac. Jestem w fachu juz parę lat i wiem co mówię. Jesli jestes takim ekspertem to powiedz prosze ile drutow wlozysz w kostke z kazdej strony tak aby polaczenie bylo odpowieniej jakosci bez grzania i pojawiania sie dodatkowej rezystancji?
  • Odpowiedz
@soadfan: chyba sobie żartujesz. W jaką kostkę, jakich drutów, jakie napięcie, jakie natężenie. Ogólnie to można pogadać o kobietach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rafion @soadfan Ilu elektryków tyle opinii. Ja skręcam i lutuję niema ch... żeby to połączenie "puściło". I argumenty że źle się przerabia, remontuje taką lutowaną instalację, do mnie nie przemawiają. Dobrze przemyślanej instalacji nie trzeba przez długi czas przerabiać lub remontować. Vago są dobre jak ktoś w deweloperce robi ma być szybko i cześć.
  • Odpowiedz
@BlakeCarrington: Masz gotową instalację. Po 10 latach robisz pomiar całości i wychodzi zły wynik. Co robisz od razu kujesz całą instalację czy szukasz puszka po puszce rozłączając przewody w puszcze? Ja nie jednokrotnie spotkałem się z tym, że tak zrobiona instalacja była źle zlutowana i utleniła się miedź, gdzie rezystancja przejscia powodowała takie temperatury, że cyna sie stopiła co doprowadziło i omal nie doszło do pożaru. Z elektryką nie ma
  • Odpowiedz
@soadfan: jak lutowanie połączenie się przegrzewało to nie wiem co by się stało wtedy ze skręcanym na kostkę lub vago jak ktoś nie umie dobrze skręcić i zalutować połączenia to tym bardziej nie przyłoży się do tych innych. Miedź utlenia się nie zależnie od tego w jaki sposób jest łączona. Bywało że musiałem rozlutować istniejące połączenie w sumie nie stanowiło to większego problemu.
Edit
Że po dziesięciu latach spadną ci
  • Odpowiedz
@BlakeCarrington: ile marnujesz dodatkowo czasu i przewodu na lutowanie? Z wago samo poprawia styk bo jest sprezyna i dociska. Zawodowcy na elektrowniach nie uzywaliby tej marki czy phoenix contact jesli bylo by to c-----e. Zwlaszcza jak sie buduje na xx lat
  • Odpowiedz
Ja robię dokładnie, nie na czas. W elektrowni to chyba nie ten zakres napięć i prądów o którym rozmawiamy. Chyba jest dla ciebie oczywiste że przyłączając trafo 100 czy 1000kVA nie będziesz tych kabli lutował do zacisków.
  • Odpowiedz