Wpis z mikrobloga

Jakie są przyczyny kolek podczas biegania
Jem obiad np o 3 i potem nic tylko kawa o 4 i ew jakiś jogurt się zdarzy o 6. Potem idę biegać o 20 i kolki mnie łapią.

Może jakieś witaminy mi brakuje albo coś?

#bieganie
  • 3
Pewnie masz słabe mięśnie, które podtrzymują przeponę. Jedyną radą jest chyba regularny trening :) Też miałam ten problem, ale nie zniechęcałam się, jeśli kolka występowała to albo przez chwilę maszerowałam, albo biegłam wolniej starając się jednocześnie normalnie oddychać. Problem zniknął sam po kilku treningach :) Powodzenia!
@PrevuD: Też się z tym zmagałam. Teraz jem obiad 3h przed treningiem, zazwyczaj na obiad jakaś zupa, makaron z czymś smacznym. Dorzuć do biegania jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie np. sławna deska. Kiedy podczas biegu złapie Cię kolka zwolnił, maszeruj, z wydechem napinaj mięśnie brzucha - mi pomaga. :)
Możliwe, że za szybko zaczynasz lub za dużo pijesz przed treningiem. Mnie nadal łapią kolki, nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz, czy nie, bo ja biegam od 2,5 roku. Ale ja akurat jak się spieszę i wypiję Vitargo, BCAA i Beta Alaninę, to po takim miksie to nic dziwnego :D A jak już złapie Cię kolka, to polecam "dzięcioła" - pochyl się do przodu, wciągnij brzuch i przejdź się przez chwilę. Mnie