Wpis z mikrobloga

@wojtouchy: Używaj sobie, któregoś z tych kalkulatorów:

Scubabatdan’s excel e-liquid calculator – my first and lasting favorite.

eJuice Me Up – a free downloadable program

E-Liquid Recipe Mixing Calculator – an online calculator with flavoring options and costs

eliquidcalculator.com – an online calculator with a number
  • Odpowiedz
@dreaper: W sumie, jak wyvapuje te swoje 400 ml bazy co mam rozrobione to zobaczę czy jest jakaś większa różnica pomiędzy mieszaniem w ml, a mieszaniem w gramach.
  • Odpowiedz
  • 0
@dreaper:
Stanęło na tym, ze:
W 47ml bazy jest 20g VG, 20g PG i 1.5g nikotyny,

Zeby uzyskać bazę 75/25 trzeba dodać 60g VG czyli 47.6ml, zejdziemy wtedy z mocą z 36mg do 25... Pózniej trzebaby zmniejszać stężenie roztworem 50/50 o zerowej mocy :/

Chyba ze znowu cos p-----------m w obliczeniach
  • Odpowiedz
@wojtouchy: nie prościej kupić bazę jednoskładnikową i dodać drugiego składnika tak żeby się proporcje zgadzały? a jak będzie za mocne to tak jak pisałeś. rozcieńczasz bazą 0% o odpowiedniej zawartości PG i VG żeby nie zepsuć proporcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@dreaper: kurde, robienie z 36mg 50/50 liquidu do chmurzenia zeby nie drapał nie ma sensu,

Jakbym chciał go rozcieńczyć samym VG do 75/25 to moc wyjdzie ok 25mg, jakbym chciał do mocy 7mg to stosunek by była prawie sama gliceryna i smaku by nie było...
  • Odpowiedz
Najpierw robisz płyn o odpowiednim stężeniu, a później redukujesz moc o ile jest taka potrzeba. Nie chce mi się tego tłumaczyć po raz kolejny.
  • Odpowiedz
  • 0
@dreaper: jak sie nie da nigdzie kupić vg/pg 75/25 i w tym cały problem

Ale juz wiem co kupuje 12mg bezwodnego 55:45 + jakies 120ml gliceryny i aromaty
Zmieszać bazę praktycznie całość 100ml bazy z 111ml gliceryny i jest mniejwiecej 6mg w stosunku 75/25
  • Odpowiedz