Wpis z mikrobloga

@Rezix: Obserwuję sobie twój tag i takie mam pytanie - jak się czujesz obecnie z używaniem niemieckiego na zajęciach? Dużo lepiej idzie niż na początku? Często musisz się pytać wykładowców o powtórzenie/wytłumaczenie czegoś, czego nie rozumiesz?
@M4rcinS: z początku sepleniłem. Wstydziłem się odpowiadać na pytania. A jak odpowiadała to brakowało mi wyrazów i gubiłem wątek.

Teraz jest o wiele lepiej. Pytać się nie pytam, jak mam pytanie językowe to pytam się Google.

Wiele rzeczy robie teraz podświadomie i nawet o tym nie myślę :-)
@darck: Jak to z kung-fu? :D

@baltazarbaltazarowiczzewakin: @darck: Ciężko mi ocenić, czy wyrównany.

W dużej mierze zależy to od uczelni...

Porównując ze znajomymi, co studiują w Olsztynie, to poziom wysoki.

Jak porównam z osobami studiującymi w Warszawie/Krakowie/Gdańsku to myślę, że wyrównany.

Informatyka na Fachhochschule. Nie jest to to samo znaczeniowo co politechnika... choć ja bym to bardziej tak nazwał. Mamy 2 przedmioty praktyczne, 2 przedmioty teoretyczne i jeden otwarty.
@baltazarbaltazarowiczzewakin: Od siebie powiem... też myślałem, że moja uczelnia jest podrzędna.

Bo w sumie to jest oddział techniczny większej uczelni, która podobno całkiem nieźle stoi w rankingu.

I... jest ciężko.

Ale jest inny system niż w Polsce.
Przedmioty możesz zaliczać kiedy chcesz i jak chcesz (no prawie). Zapisujesz się przez system internetowy na dany przedmiot, idziesz w wyznaczonym terminie (2 razy w roku).

Masz problemy z matematyką na pierwszym roku? Jak