Wpis z mikrobloga

@Nero12: czym najlepiej dojechać z Kiszyniowa? Pociąg? Bus? Chodzi mi głównie o szybkość odprawy granicznej. Jeśli pociąg to co sądzisz o dojeździe pociągiem do Bender-2 i przejściu pieszym do Bender? Ile przygotować na łapówki czy może jest szansa by bez tego się obyło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wtf24: Jaka łapówka? Zią... nie jedziesz autem - nie ma łapówek. Wbijasz kartę migracyjna, wbijasz dowolny #!$%@? , bierzesz swoją PODBITĄ połówkę i jest cacy.

Ja jechałem stopem zawsze i zawsze bez problemu. Są budy i z Kiszyniowa i z Odessy. Komunikacja jest cacy. Możesz też stopować. Granice są lajtowe.
@Nero12: Po wspomnieniach z granicy ukraińskiej w Medyce (i po tym jak się spóźniłem na pociąg w Przemyślu) mogłem podejrzewać, że może być ciekawie pod kątem czasu oczekiwania, ale skoro mówisz, że jest luz, to git. W sumie nie wiem po co tam jadę, ale chyba tylko po to, by się przejechać trajtkiem w państwie, które nie istnieje.
Jakieś dobre lokalne żarcie w Tyraspolu czy w Benderach możesz polecić?
@wtf24: Nie ;p Masz sieć Andy's Pizza pewnie jakiegoś oligarchy lokalnego :D

Ja nie miałem w Naddniestrzu problemów, co nie znaczy, że Ciebie ominą. W papierach masz okej powinno pójść gładko.
@Nero12: Chodziło mi o lokalne żarcie, coś jak wszędobylskie burkodajnie i ćevabdžinice na Bałkanach. O Andy's czytałem, mają sieć w całej Mołdawii. Pewnie się skończy że kupie sobie koniak Kvint i piwo "Staraya Krepost" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam nadzieję że nie będzie problemów, bo na PMR daje sobie 1 dzień, a reszta w Kiszyniowie.