Wpis z mikrobloga

Robię stronę z rwd (bootstrap i troche pluginow do niego), jednak na chrome na telefonie jest magiczna opcja "wersja na komputer", która podmienia useragenta na takiego bez "android" (podobno) i wyświetlamy wersję na desktop (w teorii).

Ale jak wiadomo, rwd opiera się na min-width i max-width, więc to w ogóle nie zadziała. Mam phpowy wykrywacz mobilków który mi dodaje do body klasę "is_mobile". Jedyne na co wpadłem, to powywalać z wszystkich cssów media queries, wrzucić je do osobnego cssa i ładować go jako ostatni. Wg mnie powinno działać (poprawcie mnie jeśli się myle), ale czy nie ma prostszego sposobu?

#webdev #css #bootstrap #rwd
  • 8
@gehog: prościej chyba zrobić moją metodą niż robić 2 x tepmplate? zresztą tak jak pisałem, mam już rwd i szukam rozwiązania mojego problemu.. jak bym robił od 0 to bym pomyślał nad tym, a tak to po ptokach
dziękuje. dobranoc.

$(document).ready(function(){
$('meta[name="viewport"]').prop('content', 'width=1440');
});
@poh: przecież strona rwd na androidzie w chromie powinna wyglądać TAK SAMO niezależnie czy wybierzemy wersję desktop czy nie, także nie robisz strony rwd
@Jurigag: widziałeś moja stronę rwd, że oceniasz? btw, wytłumacz to osobie starszej, która wchodząc na desktopie a potem na mobile widzi co innego (fyi, tak działa rwd) ? i jeśli jakimś cudem znajdzie w chromie opcję "wersja na komputer" to chciałbym by ona działała. A jeśli to jest kwestia dopisania 3 linijek kodu, to tymbardziej. EOT
@poh: ale to nie trzeba widzieć strony rwd - rwd z definicji samej ma być tylko zależne od rozdzielczości, więc sam wygląd strony powinien wygląd identyko, jeśli u ciebie na pc i na telefonie dla tych samych rozdzielczości strona różnie wygląda to nie jest to rwd tylko dwie różne wersje pod różne urządzenia

opcja wersja na komputer właśnie do tego służy, tj są dwie różne wersje stron pod mobile i dekstop