Wpis z mikrobloga

Mireczki! Mój pierwszy, w pełni skończony model pojazdu. Mazda RX-e Concept.
Łącznie około 90 godzin ciężkiej pracy razem pomysłodawcą, Filipem Totosiem zaowocowało takim oto samochodzikiem.

Tutaj linek, jakby ktoś chciał zobaczyć więcej ujęć i może zostawić punkcik przy projekcie. :)

Blender 2.74RC2
317,002 werty na subsurf lvl2
11,137 wertów oryginalna bryła (bez kół, bo opony strasznie mi zawyżają)
Docelowa rozdzielczość: 1537x865
Cycles 750spp
około 50 minut na ujęcie, na mobilnym i73610QM

#grafika #grafika3d #januszeblendera #wykopowasekcjablendera #3d #design
themindcrusherHS - Mireczki! Mój pierwszy, w pełni skończony model pojazdu. Mazda RX-...

źródło: comment_fxCVal7Qj7uWHxAkr26RMedvlDuOmYMd.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@themindcrusherHS: jeśli masz gpu nvidii możesz spróbować użyć octane render gdzie osiągniesz te same wyniki w krótszym czasie. Btw. będziesz udostępniał publicznie projekt?

ps. Ile czasu zajęło modelowanie geometrii, teksturowanie, dobieranie materiałów i ustawianie oświetlenia?
Zapomniałeś tagów cumplu. #blender #render #grafika3d
  • Odpowiedz
@UczciwyCygan: Raczej nie będziemy upubliczniać modelu. Co do renderowania GPU, Cycles też to potrafi, jednak pracuję na laptopie teraz i niestety mój procek lepiej sobie radzi z renderingiem.

Co do czasu - no tak, jak w poście, około 90 godzin zajęła praca od pierwszej iskry pomysłu, do gotowych renderów.
Co do tagów, przypadkiem mi się wysłało zanim skończyłem opis, już poprawione :D
  • Odpowiedz
@frozenrb: Kupiłem laptopa z racji tego, że wyjeżdżałem do Holandii i ciężko by było targać stacjonarkę za sobą. W domu Pracuję na 42" telewizorze, więc mały ekran też nie jest problemem. Na stacjonarkę dopiero zbieram. :P
  • Odpowiedz
@frozenrb: ile mniej więcej trzeba dać na stacjonarkę (samą skrzynkę) żeby to jakoś hulało? ja mam lapa z i3 i kartą 1gb, ale to jakaś porażka :( 1.5 tyś by wystarczyło czy słabo?
  • Odpowiedz