Wpis z mikrobloga

#emigracja
#holandia

tak tylko z ciekawosci bo nigdzie się nie wybieram aż się nie obronie czyli aż do lipca. acz pewna holenderska firma proponuje mi € 1565,- (excluding holiday payment) - ile to jest netto dla 23 latka, i jak wyglada utrzymanie za takie pieniazki? Miasto to Enschede, pokrywaja czesc kosztow relokacyjnych.

tak jak mowie pytam tylko z ciekawości. chociaz kto wie, moze jak w lipcu dalej beda szukac ;) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
@PrawicowiecKNP: hm a to liczyłem, ze jednak bedzie sporo wiecej niz minimalna a tu ledwo 70euro róznicy ;/ a tak sie rekruter podniecal ze to dobra stawka :D branża to utrzymanie klienta (czyli albo customer service representative albo sales representative) w outsorcingu IT.
ale głownie rozchodzi sie tutaj o moja znajomosc jezykow obcych a nie IT
@mrgallar: Pokoj 300-400e, zarcie okolo 120e do 200e (to juz raczej opcja all inclusive), dojazd do roboty roznie (najtaniej rowerem, co jest w Holandii calkowicie naturalne), jesli mialbys gdzie parkowac i dojezdzac kilkanascie km to samochod, na koncu komunikacja publiczna.
Zależy od miasta/regionu, w Hadze małe studio można znalezc do 550 e incl, w okolicach 650-750 e to już moeszkanie sypialnia+salon.
Chyba najpopularniejsza strona z ogłoszeniami to www.markplaats.nl
@mrgallar: dużo ofert możesz też znaleźć na pararius.com (są po angielsku ale trzebe przefiltrować apartamenty dla "expatów") i funda.nl. Czasem coś ciekawego wyskoczy na niedziela.nl jak nie boisz się rodaków ;)
Polecam też pogooglać makelaar + nazwa miasta i szukać bezpośrednio na stronach agentów.