Wpis z mikrobloga

Mireczki od #skyrim prośba.
Odpaliłem po latach #skryim (kiedyś ponad 300 godz. itp.) aby sobie znów takąż "chwilkę" pograć...
Aby wyglądało pięknie no i w celu zwiększenia grywalności dograłem z nexusa (na czystą, przeinstalowaną na steamie kopię) kilka modów.
Problem: nazwy większości lokacji zmieniły się na angielskie, np. wyskakuje "odkryłeś wietrzny domek" a napis przy najechaniu na drzwi pokazuje angielską nazwę. Taka niespójność troszkę psuje klimat :(
Co zrobiłem źle? Jak to naprawić?
Poniżej lista zainstalowanych modów:
surlin - Mireczki od #skyrim prośba.
Odpaliłem po latach #skryim (kiedyś ponad 300 g...

źródło: comment_kQJRyROnpnxe20Ugp03pfUj0RgRvgCuY.jpg

Pobierz
  • 8
@surlin: Ewentualnie, ponieważ posiedzę przy tym tytule pewnie znów z 300 godzin, może warto jeszcze raz odinstalować i na świeżutkiej instalce od nowa kilka modów?
Jeżeli tak, byłbym wdzięczy za jakąś gotową listę kogoś, kto jest na bieżąco z modowaniem.
Zależy mi na grafice (ale bez przesady), dźwięki no i interfejs/mapka - żadnych ułatwień itp.
@surlin: szukaj spolszczonych modów ewentualnie tłumaczeń do już zainstalowanych wersji. nie wszystkie mody mają tłumaczenie (nawet graficzne mody mogą coś poprzestawiać w nazwach), więc dobrze jest grać na angielskiej wersji gry. jeśli chcesz się pobawić w 'dogranie' wszystkiego to zainstaluj grę jeszcze raz, tylko pilnuj jakie mody dokładnie instalujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@surlin: zależy jakiego masz kompjutra, odnośnie grafiki mody (kompatybilne ze sobą), które moim zdaniem są podstawą:
Climates of Tamriel
ELFX
Real Vision (jeśli masz mocny kompjutr)
skyrim hd (motzny komp potrzebny),
beautiful cities,
SMIM (wygładzone krawędzie),
pure water,
skyrim flora overhaul

a co do interfejsu to skse (które jest w ogóle podstawą modowania!), skyui.
@Tytys_Bomba: Jak widać na załączonym obrazku znaczną część z wypisanych przez Ciebie modów zainstalowałem. Tej wody i fauny tylko nie wrzuciłem, ale w sumie dogram.
Jak na razie na 660 GTX 2GB OC, wszystko śmiga płynnie więc aż taki mocny wcale nie potrzebny.
@Tytys_Bomba: A co do samych nazw podejrzewam, że ten atlas map makers coś namieszał (wcześniej zainstalowałem ang. wersję dopiero później ją wywaliłem i wrzuciłem spolszczone) - lub ewentualnie ten unoficial high resolution patch - ale nie widziałem tego w PL nigdzie.
@surlin: zanim zrobisz reinstalla spórbuj dezaktywować niektóre mody i sprawdź czy nadal podmienia nazwy. Pierwsze co bym testował to wyłączenie CoT, Sounds of Skyrim i ten unofficial patch. Jak to nie pomoże to wtedy reinstall

@Sweedhuck: Wyłączyłem większość i wygląda, że jest ok.
Po poszukiwaniu okazało się, że sounds of Skyrim miesza z nazwami. Ostatnie na co bym stawiał to dźwięki, no trudno.
Dorzucę jeszcze zgodnie z radą @Tytus_Bomba coś