Wpis z mikrobloga

No nieciekawie to w City będzie wyglądać jeżeli dalej będą chcieli walczyć o tytuł w przyszłym sezonie:

1. BR Joe Hart 28 lat (homegrown)
2. BR Willy Caballero 34 lata
3. Trzeci angielski bramkarz ze statusem (homegrown)
4. RB Pablo Zabaleta 30 lat
5. RB Bacary Sagna 32 lata
6. CB Vincent Kompany 29 lat
7. CB Martín Demichelis 34 lata
8. CB Eliaquim Mangala 24 lata
9. CB Dedryck Boyata 25 lat (homegrown)
10. Gaël Clichy 30 lat (homegrown)
11. Aleksandar Kolarov 30 lat
12. CDM Fernandinho 30 lat
13. CDM Fernando 28 lat
14. B2B Yaya Touré 32 lata
15. RWJesús Navas 30 lat
15. AM David Silva 29 lat
16. AM Samir Nasri 28 lat
17. FW Sergio Agüero 27 lat
18. FW Edin Dzeko 29 lat
19. FW Wilfried Bony 26 lat

Wiedziałem, że w City jest źle, ale nie aż tak. Bardzo mocno podstarzały, wysoko opłacany zlepek piłkarzy sprowadzany za grube pieniądze pod koniec swoich lat 20. Tutaj nawet nie tyle Pellegrini, co Txiki Begiristain powinien wylecieć z hukiem, co on robił w ostatnich latach? - większość piłkarzy jest w okolicach 30 lat, do akademii nie sprowadzono praktycznie nikogo, a na produkty znajdujące się w nowo otworzonej infrastrukturze trzeba czekać 5-7-10 lat, do tego jeszcze będą musieli rywalizować o młodzież z okolicznymi: United, Evertonem i Liverpoolem.

No i jak to wygląda? - umiejętności zawodnikom w okolicach 30-stki już zaczęły spadać, było to do przewidzenia, a co dopiero będzie w przyszłym sezonie. Nawet zakładając, że będą chcieli zostać z obecnym zespołem odkładając nieuniknioną przebudowę o kolejny rok to mają 19 podstarzałych zawodników (4HG), zostaje 6 miejsc na zawodników w tym 4 na HG.

Ktoś im wyliczał, że będą mogli wydać ok. 50 mln funtów z własnej kieszeni bez naruszania przepisów FPP. Do tego dojdzie 25 mln za Negredo, 12 mln za Nastasica i pewnie gdzieś 15 mln za Jovetica łącznie ok. 100 mln funtów. Potrzebny byłby im na pewno kolejny B2B, bo Yaya zaczyna już coraz słabiej grać z przodu, a bronić już kompletnie nie potrafi, tymczasem będący na wypożyczeniu w Cordobie Zuculini nie spisuje się zbyt dobrze, 19 letni Marcos Lopes w Lille to ofensywny pomocnik. Przydałoby im się też kilku skrzydłowych, bo w tej chwili mają jednego przeciętnie grającego Navasa i ogarnięty środkowy obrońca, a samej przebudowy nie będzie można odkładać w nieskończoność. Ktokolwiek będzie miał się zająć najpierw ogarnięciem, a potem przebudową tego grajdołka w Manchesterze to mu nie zazdroszczę.
#pilkanozna #premierleague #manchestercity
Pobierz Pustulka - No nieciekawie to w City będzie wyglądać jeżeli dalej będą chcieli walczyć...
źródło: comment_hOyL1eKBIT4ZkvSPENVo50XnFH4MUjk2.jpg
  • 14
@Pustulka: Zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszej piłce najwcześniej w wieku 32 lat (34 dla środkowego obrońcy) można mówić o tym, że jest zbyt wiekowy by pełnić bardzo ważną rolę w świetnym zespole, ale wciąż może być kluczowym zawodnikiem w rotacji?
Ja wiem, że #bekazcity zawsze będzie lubiana, ale bez przesady.
Fakt, skład jak na wydane pieniądze jest słaby i malo perspektywiczny, z tym się zgadzam. Ale sugerowanie, że doprowadzili do
Zdajesz sobie sprawę, że w dzisiejszej piłce najwcześniej w wieku 32 lat (34 dla środkowego obrońcy) można mówić o tym, że jest zbyt wiekowy by pełnić bardzo ważną rolę w świetnym zespole, ale wciąż może być kluczowym zawodnikiem w rotacji?


@venomik: Zdajesz sobie sprawę z czegoś takiego jak aspekt fizyczny? Tego nie da rady oszukać i sprawność fizyczna będzie spadać wraz z wiekiem, można to nadrabiać lepszym ustawianiem się czy czytaniem
Chciałbym również zauważyć, że w okolicach 30 lat nie są tylko środkowi obrońcy

@Pustulka: Gdyby w okolicach 30 lat byli tylko środkowi obrońcy (i bramkarze) to bym Cie wyśmiał, a nie napisał, że przesadzasz.

Zostałeś chyba trochę w dawnych czasach. Kilkanaście lat temu mówiło się o tym, że zawodnicy w wieku 30-lat są u schyłku kariery i trzeba ich natychmiast wymieniać na młodszych.
Teraz ta granica jest już przesunięta w okolice
Zostałeś chyba trochę w dawnych czasach. Kilkanaście lat temu mówiło się o tym, że zawodnicy w wieku 30-lat są u schyłku kariery i trzeba ich natychmiast wymieniać na młodszych.


@venomik:
Nigdzie napisałem o schyłku kariery, ale o spadku i odnotowują je w większym bądź mniejszym stopniu(część zawodników światowej klasy, a City posiada takich tylko dwóch Aguero i Silva, Toure co pewnie zauważyłeś już w tym sezonie to nie dotyczy) wszyscy, w
Gra Evry była mocno krytykowany w United, tak samo jest w Juventusie.

@Pustulka:
I już tutaj się mylisz. Gra Evry była krytykowana na początku, kiedy grał słabo (ale to nie miało wiele wspólnego z motoryką). Teraz gra już bardzo dobrze i noty też zbiera na odpowiednim poziomie.
(choć przecież powinien gorsze, w końcu to teraz musi być bardziej zmęczony sezonem ;) )

Ja cały czas uważam, że w dzisiejszej piłce zawodnik
dajesz sobie sprawę z czegoś takiego jak aspekt fizyczny? Tego nie da rady oszukać i sprawność fizyczna będzie spadać wraz z wiekiem


@Pustulka: Oszukać nie, a poprawić owszem się da i to zdecydowanie widać. Mur
@rucin:
Chodzi o datę publikacji? Masz na górze data wpisu 11:24 07.04.2015, opublikowania krótkiej notki na weszło ma datę Kwiecień 7, 2015 20:34, ale to chyba data ostatniej edycji, bo widziałem, że pierwszy komentarz był opublikowany ok. 13:00. W każdym bądź razie, o starzejącym się składzie City mówiono już od jakiegoś czasu, angielskie media też coś tam napisały rano, ja nie przeglądam weszło, ale ich redaktorzy mają tutaj konta, przeglądają treści,
@Dj_Lysol:
Nie porównuj przebudowy zespołu, w którym najpierw trenował przez rok jego rezerwy, był byłym piłkarzem, Katalończykiem, dla pewnej grupy też idolem z zadaniem jakie czekałoby go w City, gdzie już taki niepodważalny by nie był. Nie będzie mógł tak łatwo spławić czy zignorować każdego z dużym ego bądź grać tylko tikitaką przez cały sezon czy eksperymentować z wystawianiem dużej ilości zawodników na nieswoich pozycjach. Tutaj też będzie miał więcej niż