Wpis z mikrobloga

Chciałem zrobić tu małą, bezinteresowną reklamę a zarazem poszukać kogoś chętnego do gry, bo mireczki fajni ludzie.

Już kiedyś pisałem o grze Salem - dwóch Mirków próbowało, ale jakoś im nie poszło xD

Salem to MMO, Sandbox, RPG i permdeath PvP w jednym. Niektórzy śmieją się: "This isnt farmville with fighting, its mortal kombat with corn."

Akcja dzieje się w nowo odkrytej Ameryce Północnej. Do dyspozycji jest przeogromna mapa której przejście na piechotę w poprzek zajmuje kilkanaście godzin w linii prostej. Mapa jest podatna na nasze działania - kopanie, usypywanie, budowanie, ścinanie i sadzenie drzew, etc. Gdzieś na tej mapie, po środku dziczy, znajdują się osady graczy. Niektórzy są wędrowcami, inni mieszkają w dużych, tworzonych przez graczy od zera miastach. Miasta te mają swoją ekonomie, podziały ról, prowadzą własną politykę i wojny oraz sojusze.

Twoja postać musi być rozwijana, musisz zdobywać nowe umiejętności i rozwijać jej "paski" życia, zdolności do pracy, etc. Oczywiście złożoność i skomplikowanie tego procesu wzrasta z każdym krokiem.

Co można tam robić?
Możesz polować, możesz być rolnikiem, możesz być górnikiem/hutnikiem, możesz samotnie budować swoją małą osadę, handlować, zajmować się szyciem, bądź gotować. Każda z dziedzin rozwoju postaci bądź osady jest niezwykle złożona i podzielona na etapy. Gra strasznie wchłania czas i wymaga go wiele - więc "pół godzinki dziennie" nie starczy, niestety.

Jak ktoś zainteresowany, zapraszam na PW.

#salemthegame #gry #szukam #mmorpg
#rpg #minecraft (dużo was nie jest a moze kogos zainteresuje tematyka sandboxu) #paradox (początkowy wydawca gry, ktoś mógł z was słyszeć o projekcie i zapomnieć ;) )
Pobierz C.....s - Chciałem zrobić tu małą, bezinteresowną reklamę a zarazem poszukać kogoś ch...
źródło: comment_b2ijMXmZjMadUrTUreIsb3Ha5qjddBiP.jpg
  • 14
@Chaczins: jak sie dorobie kompa na emigracji to na pewno rzuce okiem na te gre. Od dziecka chcialem taka gre, gdzie sie tworzy swiat od zera, we wspolpracy z innymi. Podchodzilem do Second Life, ale mialem wrazenie, ze tworcy tam za bardzo ingerowali w spolecznosc.
@barani_leb: Nie gralem w second life za długo.
Tutaj ingerencja twórców jest zerowa. Nie wnikają w grę "In character". Gra zmienia się cały czas, nie wykluczony też jest reset świata - który prędzej czy później nadejdzie, bo to niby wersja beta (od 3 lat xD ). Co pare tygodni mamy patche, zawierające nowe rzeczy i dodatki.
Od dziecka chcialem taka gre, gdzie sie tworzy swiat od zera, we wspolpracy z innymi.

@barani_leb: Powinno cię też zainteresować Archeage i Crowfall.

@Chaczins: Dej nick to dam cię do polecającego bo robię konto, może mi się spodoba.
@Elec: Taki sam jak tutaj ; ) Teraz akurat nie wejdziesz bo serwer leży, nie wiem czemu. Rzadko sie to zdarza, cześciej po patchach - a ten wyszedl wczoraj. Dlatego jest jescze troche "niestabilnie".