Wpis z mikrobloga

377 189 - 15 = 377 174

Jaki ze mnie jest osioł... Było mi mało, to wyszedłem na rower jeszcze raz. Po chwili znów śnieg, ale chyba słyszał moje przekleństwa i przestał przeszkadzać. A później piękna gleba na lewy nadgarstek. Nie wiem co chciałem zrobić z tym krawężnikiem wysokim, pojęcia nie mam. Już raz glebnąłem na nadgarstek i wiem jak długi i bolesny jest to okres rekonwalescencji. Z kogo debil chyba ze mnie.


#rowerowyrownik #rowerowyrybnik
avangarda - 377 189 - 15 = 377 174

Jaki ze mnie jest osioł... Było mi mało, to wys...

źródło: comment_I3ofZ4oE5TBmutB86NcF0ZTIrvEA7VtS.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@avangarda: No ale mam znajomych, którzy "bardzo poważnie" podchodzą do wiary i z nimi idzie miło porozmawiać na temat światopoglądu. Ostatnio toczyłem dyskusję przez prawie 40 minut o tym "czy ja jestem wolny czy oni" i nikt na nikogo nie krzyczał, tylko przedstawiał rzeczowe argumenty i logiczny tok myślenia :) Z takimi osobami jest naprawdę fajnie porozmawiać.
  • Odpowiedz
@kocurkolandia: To rzadkość jest. Wiara to absolutnie indywidualna kwestia i według mnie nikt nie ma prawa komuś wtykać jej do pyska czy też jej stamtąd wyjmować. Zbyt wiele złożonych czynników decyduje o tej kwestii. A argumentu z jednej i drugiej strony sprowadzają się do tego, że "moja racja jest najmojsza".
  • Odpowiedz
@avangarda: No dokładnie :) Miałem na myśli, że czasem warto zderzyć się z opiniami osób z drugiej strony barykady, aby... no właśnie? Rozmowa miała wartość merytoryczną? Bo kółko wzajemnej adoracji to też nic ciekawego... ;-)
  • Odpowiedz
@kocurkolandia:

czasem warto zderzyć się z opiniami osób z drugiej strony barykady


I to nie tylko w kwestii wiary, bo czasem w ogóle nie bierzemy pod uwagę innego punktu widzenia, nie zdajemy sobie sprawy z innych rozwiązań i/albo jesteśmy zaślepieni i przekonani o swojej racji tak bardzo, że pycha zasłania nam lepszą perspektywę.
  • Odpowiedz