Wpis z mikrobloga

@ryhu anime to akurat tylko skrawek tego co prezentuje VNka.
VN jest na 45 godzin czytania.
Anime to 25 odcinków po 20 minut ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza tym zaznaczaj gdzie spoilery, bo szkoda psuć innym.
@vndb: jeśli ktoś nie mieszkał w jaskini przez ostatnie 20lat, to widział ten motyw tyle razy, że nic się tu nie spoileruje. Niedługo będziecie tutaj kazać robić spoiler w ten sposób
- Cześć.


Bo to taka tajemnica, że na cześć odpowiada się cześć i może ktoś sobie zepsuje przyjemność z oglądania, bo myślał, ze tam będzie "siema".

VN jest na 45 godzin czytania.

Ale nie wmówisz mi, że tam jest 45h
@ryhu: ale Ty to zgadujesz czy jak? Opisy przyrody? Wiele scen, jak i 5 alternatywnych zakończeń zostało wyciętych z anime, niektóre sceny skrócone i strywializowane do tego stopnia że ciężko się na nie patrzy. Ale co ja tam wiem, tylko czytałem VNkę przecież.

Jak chcesz VNkę z akcją to bierz Fate/Stay Night, tam masz jej równo 80 godzin. Aż wstyd jak się porówna z anime.
@vndb: szkoda mi na to czasu, nie czytam vnek, nie jeżdżę na konwenty, nie śpię z waifu i nie jaram się japonią

Natenczas Okabe chwycił na taśmie przypięty
Swój kubek na dr peppera, długi, cętkowany, kręty
Jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął,
Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,
Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha
I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,
I poszły
@ryhu każdy ma swój sposób na tracenie czasu. Ty wolisz spędzać go na wykopie, ja wolę czytać w tym czasie VNki.
Nie wiem kto na tym lepiej wychodzi, ale każdy może sobie odpowiedzieć na to sam.
@vndb: Pewnie, że tak. Po prostu nie trafia do mnie argument ilościowy, że jak dużo godzin czytania, to znaczy że dobre. Rozwadnianie materiału zabija jego smak i po prostu nie wierzę, że te 45h nie jest przegadane. Nie wierzę w wyjątki potwierdzające regułę. Jestem na świeżo po 4 tomach PLO i uważam, że Grzędowicz mógł to spokojnie zamknąć w trylogii, a przy odrobinie wysiłku w dwóch tomach i całość by na
@vndb: Btw 45h? Czyli ile, ze 3000 stron tekstu? Trzy kobyły wielkości "Lodu" Dukaja? Niemożliwe.
Chyba, że tekst nie wyświetla się od razu i trzeba czekać na rozwijające się literki i "fade in/fade out" obrazki. W 45h oglądania materiału jestem w stanie uwierzyć, ale że jest tam czystego tekstu, którego przeczytanie po wyekstraktowaniu do *.txt miałoby zająć 45h po prostu nie wierzę.

@ryhu jeżeli argument ilościowy nie trafia, to może trafi
@vndb: aha, i żebyśmy się zrozumieli - podejrzewam, że vn jest lepsze od anime, tak jak filmy są lepsze od książek - po prostu szkoda mi czasu nawet na najlepsze vn, bo uważam że mogę ten czas stracić lepiej, chociażby fundując sobie koncentrat w postaci serii tv.