Wpis z mikrobloga

Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie przed oszustwem które wczoraj mi się przytrafiło.
Na mojej aukcji gość z niezarejestrowanego konta kupił 6 kluczy na kwotę 50,70zł. Dostałem standardowego mejla że gość wybrał sposób zapłaty a za chwilę kolejnego że kasa jest już u mnie na koncie payu "Nowa wplata od Kupującego xxx". Więc dodałem typa do znajomych na steamie, zapytałem się jakie konkretnie klucze mam mu wysłać i prawie je wysłałem. Tylko podkusiło mnie jeszcze sprawdzić na allegro czy faktycznie mam już kase na koncie. No i oczywiście nie było ;] Napisałem mu że poczekam jeszcze aż dojdzie (myślałem że serwis ma może jakieś przeciążenia). Przez dwie godziny nic nie dochodziło więc zainteresowałem się bardziej tym mejlem o dostarczeniu wpłaty.
Mejl wyglądał identycznie jak te które zawsze przychodzą po zapłacie, jednak był sfałszowany. Oryginalne mejle przychodzą z tego adresu - powiadomienia@payu.pl, jego mejl był wysłany z powiadomienia.payu@mail.com. W tym momencie byłem pewny o wałku ;)
Wszystkie odnośniki w mejlu typu nr płatności prowadzą do jakiś dziwnych stron, tutaj przykład - http://pastebin.com/dkMvrWiA
Gość oczywiście zablokował mnie na steamie. Sprawę opisałem dokładnie i zgłosiłem allegro. Jeszcze kolega @only dodał go do znajomych w celu postraszenia gimba. Jednak po rozmowie widać że uważa siebie za kozaka ;), tutaj screen z rozmowy - http://scr.hu/1w1j/arorn
Podsumowując nie zostałem oszukany przez moją ostrożność więc nie jestem stratny ale takie zagrania trzeba ostro tępić. Sprawdzajcie mirkowie wszystko dokładnie przy sprzedaży ;)
Proponowałbym zrobić "mirko effect" żeby gościa reporotwać na steamie w celu wlepieniu mu trade bana, ma sporo kluczy w ekwipunku.
Załączam też screena z tego podrobionego mejla oraz podaje jego dane :
Jego profil steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198047059619/
Oraz pewnie fejkowe dane które miał podane na allegro:
Maciej Lisowski
Wiertnicza 48 m.19
40-282 Wałbrzych
nr tel 668162950

#csgo #januszerynkusteam #januszebiznesu #steam #oszukujo
Czupax - Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie p...

źródło: comment_CVCMK9OlwiADtSmO3zjz6FSicacPmk7c.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@R4vPL: już dawno to sprawdzaliśmy, bez nakazu policji nie dadzą nikomu ip, poza tym są to stare dane.
Niestety ciężko znaleźć jakieś prawdziwe info na jego temat.
Poprzednim razem gdy @czupax został oszukany (wtedy innemu gościowi się udało) wystarczyło znaleźć jego dane (fejsa, youtube) i trochę go postraszyć, wrócił z podkulonym ogonem i zrekompensował się.
  • Odpowiedz
@disvision: i jeszcze może ma dowody na swoją niekorzyść przedstawić. Jako świadek ma prawo do odmowy odpowiedzi na pytania, wybrane lub wszystkie, jako podejrzany prawo do odmowy składania zeznań.
  • Odpowiedz
@kacperski1: no i nie ma ulicy Wiertniczej.

Co prawda kwota jest niska, więc kradzież była by tylko wykroczeniem


@jeloo: ale jeśli okradłby kilka osób, to można to uznać za czyn ciągły, który przestępstwem już będzie (po przekroczeniu sumarycznie 500zł).
  • Odpowiedz
Ja spróbuję:
Po numerze telefonu wywala coś takiego: [SMG](http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:oTjn7X_1s1wJ:www.nieruchomosci.egospodarka.pl/katalog-firm/pomorskie/mojusz/samochody-uzywane/2+&cd=4&hl=pl&ct=clnk≷=pl) . Trzeci wpis od dołu. Kopia strony jest z 4 lutego 2015, więc chyba może być aktualny. No chyba, że numer też zmyślił.
CEIDG wywala coś takiego: SMG

Tak jak mówię, mógł zmyślić numer i zwyczajnie tak trafiło.
  • Odpowiedz
@Czupax: #!$%@? a nie go zablokowali. Na Allegro można teraz zakładać masowo konta bez żadnej weryfikacji, w dodatku z nich sprzedawać. Czemu? #!$%@? wie, pewnie chodzi o hajs z prowizji. Kiedyś trzeba było chociaż słupa, na którego przyjdzie list weryfikacyjny, teraz można się ZALOGOWAĆ Z FEJSBUKIEM XD Pajac zaraz założy nowe konto i dalej będzie próbował oszukać. Sam miałem sprawę gdzie dostałem z Allegro podróby produktów i chciałem narobić typowi
  • Odpowiedz