Wpis z mikrobloga

Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie przed oszustwem które wczoraj mi się przytrafiło.
Na mojej aukcji gość z niezarejestrowanego konta kupił 6 kluczy na kwotę 50,70zł. Dostałem standardowego mejla że gość wybrał sposób zapłaty a za chwilę kolejnego że kasa jest już u mnie na koncie payu "Nowa wplata od Kupującego xxx". Więc dodałem typa do znajomych na steamie, zapytałem się jakie konkretnie klucze mam mu wysłać i prawie je wysłałem. Tylko podkusiło mnie jeszcze sprawdzić na allegro czy faktycznie mam już kase na koncie. No i oczywiście nie było ;] Napisałem mu że poczekam jeszcze aż dojdzie (myślałem że serwis ma może jakieś przeciążenia). Przez dwie godziny nic nie dochodziło więc zainteresowałem się bardziej tym mejlem o dostarczeniu wpłaty.
Mejl wyglądał identycznie jak te które zawsze przychodzą po zapłacie, jednak był sfałszowany. Oryginalne mejle przychodzą z tego adresu - powiadomienia@payu.pl, jego mejl był wysłany z powiadomienia.payu@mail.com. W tym momencie byłem pewny o wałku ;)
Wszystkie odnośniki w mejlu typu nr płatności prowadzą do jakiś dziwnych stron, tutaj przykład - http://pastebin.com/dkMvrWiA
Gość oczywiście zablokował mnie na steamie. Sprawę opisałem dokładnie i zgłosiłem allegro. Jeszcze kolega @only dodał go do znajomych w celu postraszenia gimba. Jednak po rozmowie widać że uważa siebie za kozaka ;), tutaj screen z rozmowy - http://scr.hu/1w1j/arorn
Podsumowując nie zostałem oszukany przez moją ostrożność więc nie jestem stratny ale takie zagrania trzeba ostro tępić. Sprawdzajcie mirkowie wszystko dokładnie przy sprzedaży ;)
Proponowałbym zrobić "mirko effect" żeby gościa reporotwać na steamie w celu wlepieniu mu trade bana, ma sporo kluczy w ekwipunku.
Załączam też screena z tego podrobionego mejla oraz podaje jego dane :
Jego profil steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198047059619/
Oraz pewnie fejkowe dane które miał podane na allegro:
Maciej Lisowski
Wiertnicza 48 m.19
40-282 Wałbrzych
nr tel 668162950

#csgo #januszerynkusteam #januszebiznesu #steam #oszukujo
Czupax - Mirkowie którzy sprzedają swoje klucze na allegro, mam dla was ostrzeżenie p...

źródło: comment_CVCMK9OlwiADtSmO3zjz6FSicacPmk7c.jpg

Pobierz
  • 56
@jeloo: gdyby nie to, że jest gejem i przyznał się do winy na Steamie, to raczej by go olali. Swoją drogą, wątpię że cokolwiek się stanie, pewnie go też postraszą ale zarzutów nie postawią xD. Polski wymiar sprawiedliwości jest do dupy, trzeba działać na włąsną rękę.
@marahin: Co prawda kwota jest niska, więc kradzież była by tylko wykroczeniem, ale mamy tutaj do czynienia z fałszowaniem dokumentów, a to już jest przestępstwo. I zapewne oszukał niejedną osobę. Więc jeśli by znaleźć jeszcze kilka oszukanych osób, to może beknąć.

W dodatku google ma obowiązek udostępnić dane policji kiedy dochodzi do przestępstwa, więc to kolejny zonk młodego.
@jeloo: tak czy siak, jeśli nie zbierze się reszty oszukanych to szczerze wątpię (choć jak najbardziej trzeba to zgłosić i zachęcam do dalszego działania), że cokolwiek się ruszy. Zostałem oszukany kilkukrotnie na różne dobra wirtualne, i niestety, ale jeśli samemu się nie walczy o sprawiedliwość, to policja / prokuratura po prostu umorzy sprawę, a dzieciaka postraszy (co daje często dobry efekt :)).