Wpis z mikrobloga

@LordOfTheBananas: W gruncie rzeczy to co napisał @boqaz
Dialogi są mocno rozbudowane, w naprawdę wielu questach da się dojść do rozwiązania na drodze dyskusji(i nierzadkie są wybory moralne).

Kiepska jest natomiast cała mechanika IMO. Atrybuty postaci, które wspierają takie kwiatki jak barbarzyńca z dużą ilością inteligencji czy mag z dużą ilością "siły". Cała mechanika wydaje się zbyt zagmatwana i mało satysfakcjonująca.

Ogółem to tak jak Baldury uwielbiam, Tormenta ubóstwiam, Icewind Dale
@LordOfTheBananas: ja jestem właśnie po pierwszych 5 godzinach gry i jak dla mnie jedynym minusem tej gry jest fakt, że nie jest osadzona w uniwersum D&D. Serio. Jestem tak cholernie oczarowany jak jeszcze nigdy w życiu żadną grą nie byłem, może pierwszym Wiedźminem. To takie trzecie Baldurs Gate współczesnych czasów, lepsze od wszystkich poprzednich tytułów gatunku. Klimat, fabuła, historia, cały wygląd, interfejs, otoczka, grywalność, walka, wszystko dla mnie 10/10. Walka jak
@LordOfTheBananas: Plusy: niezgorsza fabuła, nie tak ambitna jak w PT, ale trzyma poziom BG. Wciąga. Fajne wstawki czytane z wyborem akcji. Byłoby 9/10. Ładne lokacje
Ale! Minusy: Irytujace bugi, system walki mało intuicyjny jak i statystki inne niż w systemie D&D. Dołączani towarzysze nie wzbudzają takiej sympatii jak ci z Baldurów. Fakt, że trzeba patrzeć przez pryzmat genialnych polskich aktorów dubingujących, ale przy tych dialogach nawet to by nie pomogło. Postacie
@LordOfTheBananas: Najbardziej podoba mi się styl gry. Piękna izometryczna grafika, paragrafówki, drzewka dialogowe, ładne, przytulne lokacje i rozbudowane zadania (które nie stygmatyzują cię za podjęte decyzje, nie dzielą na dobrego/złego).

Najmniej chyba niewykorzystany potencjał. Projekt wsparłem i obserwuję od pierwszego dnia kiedy pojawił się na kickstarterze i... jestem trochę rozczarowany. Gra posiada wiele fantastycznych dialogów, ale to nie jest jeszcze ten poziom. Zbyt często chcą na siłę wtrącać opisy, które nic
@LordOfTheBananas:

Plusy:

+ Mocno rozbudowana fabularnie.

+ Świetny klimat.

+ Fajny system walki - Inny niż w większości gier, dzięki czemu mamy fajną odmianę. Niektórzy na niego narzekają, ale mnie osobiście się generalnie podoba i dobrze mi sie tak walczy.

+ Gra dla doświadczonych graczy (nie jest uproszczona i robiona pod casuali jak wiele gier w dzisiejszych czasach. Choć oczywiście jesli jesteś bardzo 'niedzielnym' graczem to możesz ustawić sobie łatwy poziom
@wielooczek: No dla mnie postacie z nowych gier są płytkie i nieurzekające. Postacie z Baldurów i Tormenta podaję bez zająknięcia (a przechodziłem obie dość dawno), a z nowych gier oraz PoE nie. Ale jak mówię to może być kwestia, że w nowsze gry gram bez dubbingu i zmysły inaczej pracują :D