Wpis z mikrobloga

@dizzapointed: @ninakraviz: Odwieczna beka z ludzi, którzy marzą o odpowiedziach w postaci elaboratów. Pisząc list tradycyjny, jakiś tekst naukowy albo jakiś inny tekst nikt nie będzie pisał "z kg bk chb z cb", ale w internecie wszyscy chcą wypowiedzieć się jak najszybciej, nie jak najpiękniej. To na telefonach zaczęło się używać skrótów, które zostały wymuszone przez ograniczoną liczbę znaków w smsach. Jaki z tego wniosek?

  • Odpowiedz
@abdonaty: Na telefonach zaczęto skracać wyrazy, owszem, ale patologia w postaci "cb", "tb", powstała stosunkowo niedawno, z gimbusiarstwa, a nie kosztów jednego smsa. Odwieczna beka z ludzi, którzy marzą o odpowiedziach w postaci elaboratów - do tego się odniosłam.

A co z telegramami? Tam przecież nie było całych pięknych zdań. wyraz STOP wyraz STOP wyraz STOP i to wszystko. Język zgwałcony brutalnie, #!$%@? lenie!

nigga please...;)
  • Odpowiedz
@ninakraviz: Co nigga please? Pamiętam jak moja siostra 10 lat temu pisała na telefonie właśnie te skróty. To nie jest nic nowego. A oferty wtedy nie były typu 5zł i nieskończoność smsów na miesiąc, tylko 10zł i 200smsów do twojej sieci i tylko do twojej. Z heyah do innych sieci trzeba było zapłacić 16 gr, wyjątek stanowiły smsy do playa za 24gr. Było to 6 lat temu.

do tego się odniosłam.
  • Odpowiedz
@abdonaty: Ok, 10 lat temu (sama pamiętam jak wtedy było cięzko, a uzywałam przyjętych ogólnie skrótów), a co teraz? Zobacz ilu ludzi stosuje te gówniane skróty w necie chociażby-tu też muszą dopłacić za każdą literkę? Co do telefonów, większość ludzi ma nielimitowane, albo jakieś pakiety, oferta jest bardzo szeroka, więc tym bardziej nie rozumiem po co gwałcić język. Skoro nie dla zaoszczędzenia kasy, to dla zaoszczędzenia czasu, ergo z lenistwa.
  • Odpowiedz
@ninakraviz: Przecież każdy kto chce zaoszczędzić trochę czasu jest leniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już mówiłem w internecie przez komunikatory chodzi o jak najszybsze przekazanie, a nie o jak najpiękniejsze. Ci sami ludzie którzy wychodzą potem do miejsc publicznych, bądź spotkać się z różnymi osobami nie wypowiadają się tak samo jak w internecie. Poza tym zawsze się trochę gwałci...

  • Odpowiedz