Wpis z mikrobloga

Hej. Mam dla was nowy artykuł o festiwalu The Gaming Resorts. Możecie go przeczytać poniżej w mojej klasycznej formie czyli ścianie tekstu. :) Mimo wszystko starałem się jak zawsze napisać to w tej chyba fajnej formie, którą lubicie i którą dość wygodnie się wam czyta. Na końcu artykułu znajduje się mała galeria zdjęć oraz strona festiwalu. Oczywiście jak zawsze proszę o wyrozumiałość bo pewnie jakieś błędy w tłumaczeniu albo ogólnym redagowaniu mogły się pojawić.

Nie ukrywam, że plusy i opinie, które dajecie mi pod artykułem dają ogromną motywację do kolejnych artykułów i innych tekstów. Poświęciłem znowu sporo czasu specjalnie dla was i tagu #csgozvojakiem(który zachęcam do obserwowania dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili).

Zapraszam przede wszystkim do dyskusji bo moje teksty nie polegają tylko na przekazaniu wam informacji ale na zwiększeniu poziomu dyskusji i wymiany opinii/informacji na tagu #csgo.

===================================================================================
The Gaming Resorts - czyli zagadkowa impreza e-sportowa, która jest zbyt obiecująca by mogła być prawdziwa.
===================================================================================

Piękna pogoda, plaża, morze, najlepsze piwa, 4 gwiazdkowy hotel z apartamentami i koncerty live dla około 5000 osób.
W międzyczasie dwa duże turnieje w Counter Strike Global Offensive, DOTA2 oraz kilka mniejszych pobocznych i kwota 150 tysięcy dolarów w puli nagród.

Robi wrażenie prawda? Jednak tak jak wspominałem - jest to dla mnie zbyt piękne żeby było prawdziwe i warto się tej imprezie przyjrzeć bardziej dogłębnie. Zwłaszcza, że jest dużo niewiadomych i zagadek związanych z tym przedsięwzięciem. Ale zacznijmy od początku...

=======================
Słowenia jako e-sportowe ,,nic".
=======================

The Gaming Resorts to impreza, która ma odbyć się w dniach 6-13 września tego roku w Słowenii(nie mylić ze Słowacją). 7 dni konkretnej imprezy ze wszystkimi udogodnieniami o których wspominałem powyżej ale przede wszystkim z turniejami w gry komputerowe.

Zanim przejdziemy do samych turniejów warto wspomnieć, że Słowenia w e-sportowym świecie praktycznie nie istnieje. Nie ma żadnej drużyny w Counter Strike Global Offensive a z tego co wspominają na Reddicie to w pozostałych grach także ,,szału nie ma".

Do tego dochodzi jeszcze kwestia organizatorów, którzy są oczywiście nieznani. The Gaming Resorts do tej pory nie zorganizowało niczego o czym było głośno w mediach oraz w całym środowisku e-sportowym. W sieci nie da się znaleźć konkretnych informacji o organizatorach co daje dużo do myślenia. Samo The Gaming Resorts jako event nigdy nie miało miejsca i byłaby to pierwsza taka impreza.

===========================================
CS:GO, DOTA 2 i pięć mniejszych turniejów z dobrą kasą.
===========================================

The Gaming Resorts w swojej ofercie turniejów głównie skupia się na Counter Strike Global Offensive oraz DOTA 2. Dla każdej gry przewidziana jest pula nagród po 50 tysięcy dolarów.
Do tego dochodzi jeszcze 5 mniej ,,opłaconych" turniejów w League of Legends, Pro Evolution Soccer 2015, Civilization V, Heartstone oraz w jakąś ,,bijatykę", któtej tytuł nie został jeszcze ujawniony. Dla każdej z tych gier przewidziana jest suma 10 tysięcy dolarów.

Nagrody jak na turniej, który nie jest żadnym majorem oraz przede wszystkim nie posiada żadnego prestiżu są naprawdę imponujące. Jest to jedna z tych kwestii, które budzą wątpliwości w prawdziwość całego eventu.
Nie zostały ujawnione jeszcze żadne drużyny, które miałyby zagrać w tych turniejach oraz nie ma oficjalnych informacji o jakiś kwalifikacjach. Wszystko ma być ogłoszone w późniejszym czasie. Jedynie co możemy się dowiedzieć to to, że na główne turnieje mają być zaproszeni czołowi gracze z całego świata a na tych mniejszych swoich sił będą mogli spróbować uczestnicy festiwalu.

Dodatkowo na stronie z bookowaniem biletów można jednak doczytać, że na dwa główne turnieje zostaną zaproszone dwa czołowe zespoły a pozostałe mają brać udział w kwalifikacjach. Można przeczytać też, że po zakupie biletu VIP gość otrzyma ankietę gdzie ma odpowiedzieć jakie gry preferuje(z puli tych mniejszych) i w jakie chciałby zagrać na turnieju.

=========================================================
7 dni wakacji, Portoroz, 4 gwiazdkowe hotele, apartamenty i dość drogie bilety.
=========================================================

Portoroz to typowe miasteczko turystyczne gdzie będzie odbywać się cały event. Organizatorzy oferują między innymi dwie sceny muzyczne oraz kompleks hoteli i apartamentów. Goście mają pełną swobodę w wybraniu miejsc z noclegami i do obszaru 5 kilometrów jest oferowany darmowy dojazd na miejsce imprezy. Oczywiście w promieniu tych 5 kilometrów istnieją głównie dość ekskluzywne 4-5 gwiazdkowe hotele.

Na miejscu znajdują się oczywiście kompleksy turystyczne z plażami, basenami itp.. Na zdjęciach okolica wygląda naprawdę imponująco więc ceny na pewno też będą ,,ciekawe".

Jeżeli chodzi o koszta to warto w końcu przejść do kwestii biletów, które dla ewentualnych przyjezdnych(a na pewno na polskie warunki) mogą być dość wysokie.

The Gaming Resorts oferuje 6 pakietów biletowych o różnych cenach i różnej ofercie z czego 4 są traktowane jako kartnety VIP:

- Barbarian - 210 euro(30 euro za dzień) - najtańszy pakiet, który oferuje tylko możliwość wejścia na teren festiwalu. Dojazd, zakwaterowanie, jedzenie i cała reszta musi być załatwiona we własnym zakresie. W przypadku tego pakietu należy wcześniej dokonać rezerwacji.

- Rogue - 315 euro(45 euro za dzień) - pakiet, który wyklucza potrzebę wcześniejszego rezerwowania miejsc na festiwalu oraz umożliwia nocleg na terenie festiwalu(nie jest sprecyzowane na jakich konkretnych warunkach ale raczej nic specjalnego). Bez wyżywienia.

- Warlock - 420 euro(60 euro za dzień) - pakiet z wejściem na festiwal oraz apartamentem dla 4 osób w 3 gwiazdkowym hotelu. Najtańszy pakiet zawierający wejściówkę VIP. Bez wyżywienia.

- Paladin - 455 euro(65 euro za dzień) - pakiet VIP z wejściem na festiwal oraz 5 lub 6 osobowy apartament w hotelu 4 gwiazdkowym. Bez wyżywienia.

-Mage - 525 euro(75 euro za dzień) - pakiet VIP z wejściem na festiwal oraz apartament 2 lub 3 osobowy w 3 gwiazdkowym hotelu + dwa posiłki dziennie.

- Archmage - 595 euro(85 euro za dzień) - pakiet VIP z wejściem na fesitwal oraz apartament 2,3 lub 4 osobowy w 4 gwiazdkowym hotelu z dwoma posiłkami dziennie.

Pakiet VIP oferuje wejście do zamkniętych stref, w których można brać udział w różnych specjalnych wydarzeniach, konkursach oraz spotkać się z ,,e-sportowymi celebrytami".

Dodatkowo można wybrać indywidualną ofertę biletową, w której między innymi oferowane są pokoje w hotelach w charakterze ,,gamingowym" z dostępem do komputerów z Internetem itp..

Festiwal posiada ograniczenie wiekowe - minimum 16 lat dla uczestnika.

================================================================
Nowy etap organizacji wydarzeń e-sportowych czy może jednak niewypał lub oszustwo?
================================================================

Trzeba przyznać, że całe to przedsięwzięcie wygląda naprawdę imponująco i pewnie dla niejednego gracza i fana e-sportu byłaby to duża przygoda albo i nawet spełnienie marzeń.

Wszystkie te fajerwerki budzę jednak sporo kontrowersji - poczynając od pojawienia się organizatorów znikąd i braku jakichkolwiek informacji o nich poprzez Słowenie, która do tej pory w e-sporcie nie istniała i kończąc na wielu niewiadomych dotyczących samych drużyn i uczestników.

Z drugiej strony trzeba jednak brać pod uwagę to, że może to być początek czegoś wielkiego i nowego i organizatorom, którzy chcą wejść w środowisko e-sportu należy powierzyć duży zapas zaufania. W momencie gdyby ten event okazał się czymś naprawdę dobrym to możnabyłoby się spodziewać w przyszłości kolejnych ciekawych imprez tego typu.

Na Reddicie dyskusja opiera się głównie na tym, że cała ta impreza to typowy scam i oszustwo polegające na wyłudzeniu pieniędzy za bilety(które już można zamawiać!).

============================
Kilka słów od jednego z organizatorów.
============================

Podczas pisania tego artykułu pojawiła się osoba na Reddicie podająca się jako odpowiedzialna za kontakt z mediami i promocją eventu na świecie.

Jan zwraca uwagę na kilka istotnych kwestii, które wzbudzały kontrowersje:

1. Głównym założeniem festiwalu nie jest tylko kwestia gamingowa ale ogólnie polegająca na dobrej zabawie w niesamowitym miejscu gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie - pójśc na koncert, obejrzeć turniej w ulubioną grę, spędzić ogólnie czas w ciepłym kraju.

2. łowenia została wybrana głównie dlatego, że organizatorzy pochodzą z tego kraju oraz jest to dobrze położone miejsce w Europie. Drugim czynnikiem jest niby fakt, że Słowenia jest dość tanim miejscem jak na standardy europejskie.

3. Pule nagród są głównie finansowane z biletów, które mają być zakupione przez uczestników. To ma niby wyjaśnić obawy skąd takie dobre pieniądze w turniejach. Organizatorzy nie posiadają jeszcze sponsorów ale szukają różnych partnerów do współpracy.

4. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszona pierwsza organizacja, która ma być zaangażowana w cały projekt. Jan zwraca uwagę na to, że po ogłoszeniu tej organizacji dużo osób sceptycznie nastawionych zmieni podejście do tego festiwalu.

5. Organizatorzy badali rynek i możliwość stworzenia takiego festiwalu od około dwóch lat a sam prezes ma niby bardzo dużo kontaktów na całym świecie.

=========================================================

Jeżeli chodzi o moją osobę to chciałbym by to nie była jakaś organizacyjna porażka tylko naprawdę dobrze wyglądający event. Pokazałoby to przede wszystkim czym staje się e-sport na świecie i dałoby to kopa do następnych świetnych turniejów i festiwali. Na początku byłem też przekonany, że to może być jakiś niewypał albo oszustwo ale po wgłębieniu się w temat i przeczytaniu tego co Jan miał do powiedzenia nabieram do tego dystansu z lekką nutą zaufania. Byle do września. W międzyczasie będę starał się informować was na bieżąco o tym festiwalu.

Galeria zdjęć miejsca gdzie ma się odbywać festiwal: http://imgur.com/a/djk6U
Strona festiwalu: http://www.thegamingresorts.com/
Strona z bookowaniem biletów: http://www.eventbrite.com/e/7-days-of-gaming-paradise-tickets-15178031902?ref=ebtnebtckt

#csgozvojakiem #csgo #dota2 #dota #leagueoflegends #heartstone #esport
Pobierz Vojak - Hej. Mam dla was nowy artykuł o festiwalu The Gaming Resorts. Możecie go prze...
źródło: comment_IXUcYwUMXanndnuf7cOTSWvpwPDyacyb.jpg
  • 5
@Vojak: Coraz więcej niepewnych turniejów. Ostatnio w Docie ktoś znalazł stronę turnieju, który miał mieć pulę nagród pół miliona. Docelowo ma być podobno na jesień (przełożony z lata). Ciekawe co wyjdzie z tego :)
A ten turniej na Słowenii zapowiada się strasznie obiecująco ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Vojak: dopóki nie przeczytałem o cenie biletów pomyślałem, że może motar2k się bawi w filantropa. ;) Ceny zajebiście wysokie, nie wiem kto im to kupi jeśli nie mają żadnego doświadczenia. Imo fake.