Wpis z mikrobloga

Tym razem przypomnijmy sobie jedną z popularniejszych gier na pegasus/nes. Grę akcji (Run and Gun) od Konami czyli:

"Contra"

W grze wcielamy się w żołnierza, którego zadaniem jest walka z organizacją terrorystyczną Red Falcon, a w późniejszym etapie gry z kosmitami. Ale nie ma sensu więcej pisać o fabule bo nie o to w Contrze chodzi. Jest to gra która wymaga od nas niemałego skupienia. Cały czas musimy obserwować i analizować to co widzimy na ekranie, tor lotu każdego pocisku, zachowanie wrogów którzy wybiegają z każdej strony ekranu w najmniej spodziewanym momencie. Gra posiada bardzo dobrą muzykę oraz wizualnie prezentuje się bardzo dobrze. Projekt plansz platformowych jest zróżnicowany (dżungla, wodospad, śnieżne pole, hangar, energy zone, gniazdo obcych) każda z nich oferuje coś ciekawego. Pomimo tego, jednak jak dla mnie, gra ma pewne wady...

- plansze pseudo trójwymiarowe, nigdy mi się nie podobały... i tak jak każdą planszę platformową przechodziłem z wielką przyjemnością (nawet któryś raz z kolei) tak tutaj był to dla mnie raczej niezbyt miły obowiązek. Jak dla mnie były monotonne, ani też nie porywały swoim wyglądem.
- power up "S", wg. mnie przesadzona broń, która mocno ułatwiała grę, dochodziło nawet do sytuacji, gdzie przy pomocy tej broni oraz "R", mogliśmy rozwalić bossa w 3 sekundy.

Pomimo tych mankamentów, uważam za jedną z lepszych gier... w historii. Warto nawet dziś w nią zagrać. Granie w kooperacji daje bardzo dużo frajdy!

#gry #staregry #pegasus #nes

Pod tym tagiem #perelkizpegasusa będę wrzucał gry w które zagrywałem się na pegasusie w dzieciństwie oraz takie które z jakiegoś powodu utkwiły mi w pamięci
C.....t - Tym razem przypomnijmy sobie jedną z popularniejszych gier na pegasus/nes. ...

źródło: comment_PerKeoEAAmi15QCW1iuv65Fh4wVxt27z.jpg

Pobierz
  • 9
@Nikron: Tak szczerze powiedziawszy to fabuła nie była jakaś rozbudowana. Jednak pokręcone jest to, że było kilka wersji gry w których były różnice w fabule. Raczej prosty schemat. Na ziemię przybywają kosmici którzy chcą ją podbić. Komandosi (Bill i Lance) z jednostki specjalnej "Contra" mają się tym zająć. Pierwszego obcego np. spotykamy dopiero na wodospadzie (Boss). Tylko, że w jednej wersji Red Falcon to jest organizacja która jest po stronie kosmitów,