Wpis z mikrobloga

#programowanie i #mikrokontrolery

Teraz mi się oberwie, bo wołając 1500 osób mam statystycznie duże szanse żeby kogoś wqrzyć, ale co tam...

Mircy, hasło brzmi "embedded linux", a pytanie : od czego zacząć?

Do dyspozycji mam :
- Intel Galileo gen 2
- RaspberyPi,
~6 lat jako programista embedded C (w tym pól roku z MQX)
- trochę Pythona
- dużo motywacji
i 60GB internetu miesięcznie ;)

Trzeba mi się troszeczkę przebranżowić, a nie wiem jak zacząć.
Wszelakie mądre wskazówki mile widziane.
  • 26
#aleocochodzi

co chcesz zrobic z tymi plytkami? napisac jakas usluge i uczynic swiat lepszym czy poglebic skilla jako kernel hacker? jak pierwsze, to nie tylko ty masz ten problem, jak to drugie to przeczesalbym bugzille lkml i pofixowalbym bugi / doklepal ficzery zgloszone dla tych plytek
@dumpernikyl: siedze w Irlandii, ale tu dla mnie za zimno. Dostałem wizę do ciepłego kraju, ale nie chcę tam jechać puki nie mam kontraktu. Niestety tam szukają ludzi z Linuxem, a z tym u mnie kiepsko. Nie muszę od razu hakować jądra. Szukam podpowiedzi, co zrobić żeby nie być w temacie całkiem zielony. Mam czas, mogę spędzić parę miesięcy robiąć jakieś gówno projekty w domku, byleby tylko wiedzieć co i jak.
moglbym ci cos z doswiadczenia opowiedziec, ale twoj opis dla mnie troche cryptic - szukaja ludzi z linuxem = znajomosc kernel-space bo chca zebys im moduly klepal/fixowal np. do smart tv? czy bardziej linux userspace - chca zebys im uslugi pisal, w stylu serwery backendowe do apek, albo monitorowanie uslug / ogolnie pojetego networkingu.

tak w ciemno moge strzelic, ze w irlandii maja duzo finansowych firemek, glownie chca zeby im klepac jakies
advanced OO design / embedded C++ / exciting role / agile+scrum XD

sorry za dosc ignoranckie stwierdzenie, ale embedded C++ to po prostu C z klasami, nie ma tu miejsca na advanced (chodzilo im chyba o modern?) C++; skoro masz doswiadczenie w embedded C to albo znasz C++ i atakujesz ogloszenie, albo doszlifowujesz sobie C++ i atakujesz

nie widze jak by tu mialo ci raspberry czy python pomoc; wiem, ze pomocna rada
@andzej74: jeśli chodzi o RTOS'y to pracuję teraz na MQX, jest tak trochę jak prawdziwy OS, z taskami, stosem TCP/IP, systemami plików i całą masą systemowych ficzerów. nie wiem czy jest on UNIXowy, ale pracuje się z tym świetnie.
ale nie mam doświadczenia rynkowego w tym

@aloalo83: open source > doswiadczenie rynkowe, wystraczy ze masz githuba zawalonego pythonem, to jedyne o co sie moga zapytac, o konkretne frameworki

z tego co pisza w ogloszeniu, to bardziej bym sie przejal "A background in Wireless platforms or in wireless ad-hoc networking" niz sama znajomoscia pytonga, tym bardziej ze pewnie go uzywaja do skryptowania klientow sieciowych

moze kontrakt na zaaklimatyzowanie? np. http://www.seek.com.au/job/28396775?pos=1&type=standard
@aloalo83: Code::blocks nie jest zły i działa na raspbianie. Jest biblioteka wiringPI do obsługi peryferiów chociaż z tego co rozumiem to bardziej potrzebujesz samego programowania pod linuksem. Te materiały co wysłałem fajnie tłumaczą działanie procesów, wątków, przerwań i innych elementów systemu.