Wpis z mikrobloga

@czaq: Ta pompka ma być tak zanurzona w całości? Ja mam moje pierwsze akwarium, wody mam mniej niż ty, mniej więcej 10 cm od górnej krawędzi akwarium i w internetach wyczytałem, że pompka w wodzie ma znajdować się maksymalnie do krawędzi tego czarnego u ciebie plastiku, a w sklepie zoologicznym zarówno pompki jak i termometry wrzucone są w całości do wody (na termometrze jest linia zanurzenia więc chyba po coś
  • Odpowiedz
@Stragan: Nie. Silnik jest w środku zalaminowany. Nie mogli by przecież ryzykować :) Jak jest zanurzona to po pierwsze jest chłodzona, a po drugie nie musi wypychać wody ponad lustro co zabiera dużo mocy. Co jakiś czas tylko wymienić magnez z wirnikiem i tyle. A jaka firma, model?
  • Odpowiedz
@Stragan: Nie no napewno możesz zanurzać. Po to jest ten wężyk aby napowietrzała się woda, mimo że pompka jest pod lustrem.
Nie ma co się znać. Nie zmianiać rybkom wody na raz całej, karmić pomału i tyle. A ile litrów i jakie rybki?
  • Odpowiedz
@portkisedre: Jedną z rybek jest prawdopodobnie giętkoząb tylko nie wiem dokładnie jaki. Po przeszukaniu internetu wyglądem najbardziej przypomina giętkozęba wielkopłetwego (ubarwienie i te 'wąsy) tylko właśnie nie ma takiej dużej płetwy. Czy istnieje ryzyko, że będzie on zjadał mniejsze rybki? Znalazłem taką informację w internecie ale tylko na 1 stronie. W sumie przez niego wstrzymuję się z zakupem, bo nie wiem czy to prawda. I ile sztuk maksymalnie do 60
  • Odpowiedz
@Stragan: Miałem kiedyś tę rybkę jak zaczynałem z akwariami. W Pl mówią na nią też 'Opaczek' bo pływa na opak ;p Z tego co pamiętam to roślinożerna ryba. Nie zjada małych rybek. Ale tak naprawdę każda ryba zje narybek, jeśli jej się trafi. Ale tak małych rybek to nie kupisz przecież. Ten giętkoząb w nocy będzie ci zawsze przemeblowanie robił w akwarium. Denerwujące. Co tam jeszcze chcesz kupić? Pewnie parkę
  • Odpowiedz