Wpis z mikrobloga

#endomondo #bieganie #boldupy

czemu endomondo ma takie gówniane łączenie się z gps, albo muszę czekać 5 minut by się połączył albo w ogóle się nie chce łączyć przez całą trasę. tak ciężko zrobić system jak w google maps w telefonie, w 5 sekund pokazuje mi się moja pozycja.

A na stronie endomondo jak chce dodać trening i wybieram wyznacz trasę nowego treningu, to chyba jakiś debil projektował.

Czy jest jakaś alternatywna apka lepsza niż to badziewie?
  • 8
  • Odpowiedz
@narowerzesamochodem: dzięki, sprawdzę
@Akuku69: to "wyszukiwanie" jest wkurzające, jak tylko myślę, że idę na trening i muszę włączyć to cholerstwo i wiem, że będę czekał na zimnie aż łaskawie się po długich "bulach" połączy to mnie szlak trafia. Czy pozycji nie bierze też z nadajników gsm, skoro już mam włączone dane transmisji, tak jak to robią inne apki.
  • Odpowiedz
@AppleDash: u mnie łapie w kilkanaście sekund. Zależy od telefonu. Google maps łapie na podstawie wifi czy sieci komórkowej, endomondo tylko na podstawie gps, bo jest najdokładniejszy, a inne metody nie są w stanie dokładnie określić pozycji z precyzją do kilku metrów.
  • Odpowiedz
@piotreek88: dziwne bo na androidzie mam ustawione endomondo Lokalizacja > duża dokładność (użycie wifi, gsm i gps). można też ustawić samo gps. Skoro jest jednak opcja duża dokładność to powinna ta aplikacja z niej korzystać.
  • Odpowiedz
@AppleDash: no nie wiem, na samsungu galaxy s advance czasem łapało od razu nawet w mieszkaniu, a niekiedy na zewnątrz musiałem kwitnąć kilka minut. Na moto g 2014 w mieszkaniu słabiej łapie, ale na zewnątrz w kilka sekund i to za każdym razem.

Taka ciekawostka, jak odpaliłem endomondo w piwnicy na motce, to po wyjściu na zewnątrz łapało długo, jak wyłączyłem i włączyłem ponownie, to złapało od razu. Motka ma
  • Odpowiedz