Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #uzywanesamochody #cokupic
Potrzebuję kupić jakiś siedmioosobowy samochód (ewentualnie dla sześciu osób, ale Multipla zdecydowanie odpada). Chodzi o coś na dłuższe wypady, bo na wyjazdy do sklepu czy do pracy mam inny samochód.
Ponieważ lubię znać różne opinie z różnych źródeł zwracam się i do Was Mirki o pomoc. Śmieszkom dziękuję, proszę tylko o szczere opinie użytkowników takich wozidełek. Jaki model, jaka marka, jaki rocznik, co go boli a co w nim zachwyca? Co byście polecili a co odradzali?
Moje preferencje: auto do jeżdżenia na wakacje a nie do jeżdżenia do serwisu, wolałbym mocny silnik turbobenzynowy ;)
Budżet: niestety tylko 30.000 PLN
  • 40
  • Odpowiedz
@MandarynWspanialy: japonczycy robia ciekawe 7 miejscowe auta. Mialem do czynienia z previa, mazda bongo i nissanem elgrand. Wszystkie bardzo fajne. Z mniej egzotycznych moze MB Viano lub R klasa. Ale niestety nie znam cen w Polsce. W UK bez wysilku do dostania za te £5k.
  • Odpowiedz
@benzdriver: najbardziej mi zależy na niezawodności (moje obecne auto to też VW). Praktyczność to raczej u nich norma. Niezawodność... do tej pory się nie rozczarowałem. Fajny silnik... tu już gorzej coś znaleźć
Seat... miałem... niby to VW ale jednak czegoś mu brakuje... czuć że to uboższy krewny jednak.
  • Odpowiedz
@benzdriver: zdecydowanie niekłótliwy jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem jednak kupowanie volkswagenów, to jak jedzenie przez całe życie tego samego, bo nie ma po tym sraczki. Kupienie Espace to wprowadzenie odrobiny polotu i finezji w tym smutnym jak #!$%@? rynku motoryzacyjnym. Poza tym może się okazać, że kupiec ma szczęście i wcale po zakupie sraczki nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz