Wpis z mikrobloga

Osz kurczę, mireczki ;D Jestem ZAKOCHANA. Dosłownie. Nie sądziłam, że jeże sa takie fajne :D

Pomijając fakt, że ofukał mnie ze sto pięćdziesiąt razy na początku, to jest PRZESŁODKI. Po sklepu wybiegał ze dwa kilometry, poznał każdy kąt, zjadł wszystkie luźno chodzące świerszcze i mączniki (mączniki znalazł dwa, a świerszcze bierze do buźki, gryzie i wypluwa. Po czym poluje na następnego;D). Zważyłam gnoja - 560g, wydaje mi się, że jest mocnym pulpetem. Czytałam wczoraj, ze waga jeża powinna być między 350 a 700g, więc niby ok, ale i tak wydaje mi się spaślakiem ;D Nie wiem nic na temat odmiany, @gugas?

Nowy kołowrotek działa, tata spisał się na medal, dwa łożyska, kilka deseczek, wkręty śruba i działa, Działa nieeesamowicie płynnie. Domek spełnia swoje zadanie, jeżu pochodził z 10 minut po terra, powąchał, po czym zabunkrował się kocykach i poszedł spać.

Docelowo będzie miał terrarium na regale tuż nad ziemią, małą drabinkę iiiii całą dobę będzie miał otwarte terrarium i będzie mógł wychodzić kiedy tylko będzie chciał. W sklepie mam temperaturę 25-26 stopni non stop, "przy gruncie" może z 23, w terrarium 25 utrzymuje się stale. Oświetlenie zrobiłam LEDowe, 70cm kolor biały ciepły + nad domkiem 10 cm niebieski. Fajnie to wygląda, nie zrobiłam zdjęcie niestety;)

No i w sumie to tyle, co mogę na razie powiedzieć. Ja w domu, zwierzu-jeżu w pracy, jutro się widzimy znowu ;)

Zdjęcia bylejakie - jeż jest tak energiczny i szybki, że wszystko rozmazane ;D Mam też filmik, ale to później.

raz - od razu po przyjechaniu
dwa - miały być ładne sesjowe zdjęcia, ale zapomnij, jeż to choleryk, rusza się za szybko ;D
trzy
cztery - tu widać ubytek igieł po grzybicy
pięć - pazurki chyba nieobcinane;<
sześć - tu widać niebieskie świateło
siedem
osiem
dziewięć
dziesięć
jedenaście
dwanaście - oczywiście, za kołowrotek trzeba ;D

#chwalesie #jez #jeze #szczecin #gadzibastion @gravedigger @pankara @x-SANTA-x @leworwel @Papja @Cahir22: @Ranfun: @Kodys @Queiroz @Jormungand @Turrsky @skrajnaa @Migfirefox: @foxmurder: @JAmajki: Jak ktoś jeszcze jest leniem i nie sprawdza tagów, a chciałby być wołany - to śmiało pisać do mnie ;)
Pobierz
źródło: comment_C7bhQubd7lLFwZQhzUul4KGOVVPoNtbx.jpg
  • 23
@gugas: mam zamiar dużo dotykać ;) Ona sama w sobie jest już oswojona, tylko dwa razy zwinęła się w kulkę (od kiedy przyjechała, przez 3h aż wylądowała w terrarium) i rozwinęła się w 2-3 sekundy, zajebista jest. Teraz jeszcze mi powiedz, czy da się je oswoić i przyzwyczaić do jakiegoś wołania, żeby przybiegał? Bo dzisiaj trzy razy, jak zawołałam jeża, który biegał po sklepie "jeżynka *gwizd* *cmok* choooodź tuuu", to po
@Khaleesi: no to super, że tak ładnie oswojona. Co do przybiegania, raczej przypadek ;) ewentualnie możesz spróbować przyzwyczaić ją do pewnych zachowań - np. jak będziesz jej dawać drewnojady z ręki, to będzie kojarzyła się z czymś miłym i będzie podchodzić po przekąskę. Moje np jak chcą wyjść z terrarium, to skrobią w szybę, bo czają, że możliwe, że je wtedy wyjmę (tzn traktują mnie jako windę).
Na dźwięki niestety raczej
@Khaleesi: aa no i co do weta dobry pomysł, z grzybicą trzeba uważac, to jedna z niewielu chorób jeżowych, które mogą się przenieść na człowieka i ciężko to później wyleczyć.
@gugas: o widzisz, to niesamowity przypadek, bo ja wtedy kucałam, a zbój wbiegał pod moje nogi ;D

Noo, nie ma co ryzykować, mam tu dobrego weta w Szczecinie od gadów, małych zwierzaków bardziej egzotycznych, chętnie spojrzy na zwierzaka ;)
@waruiny: muszę przyznać, że moim zapałem, entuzjazmem i gadaniem NON STOP zaraziłam kilka osób i "zmusiłam" do kupna wielu zwierząt ;D

Pani kiedyś wpadła pooglądać, z dzieckiem, nigdy nie miała nic wspólnego z gadami, po dwóch dniach kupiła agamę, terrarium i teraz ma kochanego smoka :3