Wpis z mikrobloga

Mirki, mój różowy wyjeżdża na tydzień, będę miał kilka dni (poza samymi świętami, pomimo bordo wyjdę z piwnicy) żeby się zamelinować i grać w gry i mam dylemat: kupić PoE czy może Divinity: Original Sin? Generalnie w PoE i tak będę chciał zagrać (BG fan here), ale zastanawiam się czy najpierw nie pograć w Divinity i poczekać (tydzień, miesiąc, ile będzie trzeba) aż #!$%@?ą PoE, naprawią popularne bugi, zbilansują klasy, poziom itd., wiecie, bez spiny poczekać aż zlikwidują "choroby wieku dziecięcego". Nie wiem tylko czy Divinity spełni moje oczekiwania, bo jestem trochę najarany na cRPG w stylu BG-like i nie jestem pewien czy się nie rozczaruję przez to?
#pillarsofeternity #divinity #crpg #gry
  • 19
@Camel665: to zależy. I D:OS i PoE są dobrymi rpgami ale trochę od siebie różnymi. Różnią się np. walką. W Divinity masz turówkę, w PoE aktywną pauzę. Bardziej BG-like jest PoE (mnóstwo questów, npców z którymi można pogadać, towarzyszy, system odpoczynku i ograniczoną ilość używanych spelli). W Divinity tego nie masz za dużo ale świat też jest duży i to naprawdę dobry rpg. I humor w D:OS jest świetny :)
Ja
@Camel665: trzy osoby i trzy różne opinie. :D
@Khaine: propsuje D:OS ale nie podoba mu się PoE.
@Myrten: zagrywa się w PoE ale nie lubi Divinity.
A mnie osobiście obie gry się bardzo podobały. To chyba jesteś w tym samym punkcie w którym byłeś przed zrobieniem tego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardziej BG-like jest PoE (mnóstwo questów, npców z którymi można pogadać


@Navrazz: No, no pokaż mi tych NPCów z którymi mogę normalnie pogadać a nie tylko poczytać opis wizji.
@rskk: Racja, to też jest niezłe kuriozum. Po kiego grzyba oni to w ogóle dali? Przecież to nic nie wnosi poza możliwością grafomańskiego spełnienia się gościa od dialogów.
@rskk: trochę źle się może wyraziłem. Miałem na myśli npców z którymi możesz pogadać i wziąć od nich quest. Sporo jest takich. Możesz dowiedzieć się co nieco o ich historii i przy okazji im pomóc.
@Khaine: ale powiedz, w czym Ci to przeszkadza? Jeśli nie chcesz kompletnie nie musisz tego czytać. A ktoś kto lubi poznawać historię każdego npca będzie miał frajdę. Skoro tak Ci się to PoE nie podoba to po co wypowiadasz się w co drugim wpisie? Kiedy nie odczytam wpisu z tagu to widzę Ciebie.
@Navrazz: No ignorowałem to, bo się kapnąłem, że nic nie mogę z tymi postaciami zrobić ( ͡º ͜ʖ͡º) To po kiego grzyba mi to czytać. Jakby był dialog to można by było próbować gadać, a tak to widzi się fioletowy nick, czy jakie one tam były i idzie się dalej.
@Khaine: tak samo możesz się przyczepić do ksiąg w grze. Pełno jest tomów zawierających opis różnych zdarzeń historycznych, legend, opowiadań czy nawet wierszy. Nie chcesz to nie czytasz. Innym może sprawiać to frajdę.
@Camel665: PoE na pewno jeszcze dopracują i zbalansują rozgrywkę, DOS jest już po kilku patchach i jest niemal bezbłędny (choć ma wyjść jeszcze patch poprawiający balans rozgrywki). Czego byś nie wybrał będzie dobrze, ale na ten moment poleciłbym jednak DOS-a.
Mógłbyś też pójść w inną stronę i zagrać w Underrail, Bloodlust Shadowhunter, Wasteland 2 albo Age of Decadence (tę ostatnią szczególnie polecam).
http://store.steampowered.com/app/230070/