Wpis z mikrobloga

@WesleyGibson: @Carlos_Irwin_Estevez: tutaj jest Chociaż mój aparat nie potrafi sobie poradzić z niebieskim światłem, więc kolory trzeba sobie wyobrazić ;)

@Naciass: @CiepleWino: Podejrzewam, że coś je w nocy spłoszyło. Od miesiąca mam nowych sąsiadów i trochę późnymi wieczorami hałasują (meble przestawiają, imprezy itp). Do tego dochodzi brak oświetlenia nocnego... Rybka się wystraszy i ucieka na oślep. Tak podejrzewam...
Inna sprawa, że nie mam ukwiału, a moje jakoś nie
@Carlos_Irwin_Estevez: Akurat w morskim jest tak jak w słodkim... im większe tym łatwiej. Jeśli podołasz finansowo to stawiaj jak największe... na prawdę miejsce potrafi się szybko skurczyć ;) Poza tym wiele ryb potrzebuje dużej przestrzeni, np. taka Doris to straszna wariatka i dla tej ryby 1,5m długości akwa to chyba rozsądne minimum.
Koszty utrzymania przyjmij mniej więcej 10x koszty słodkiego. Widok całego życia - bezcenny.

edit: tak OW
@Papja: Wiem co masz na myśli. Nie mam czegoś takiego...
Ja bardziej chcę pójść w stronę zgodną z naturą, czyli kupię ukwiał i do niego parkę błazenków. No i muszę jednak wykombinować jakieś oświetlenie nocne. Jeśli zamieszkają w ukwiale i będą widziały co się wokół nich dzieje to nie powinno już być problemu.
@Papja: Też skłaniam się do niebieskich ledów, chociaż nie mam za bardzo do czego przymocować tych taśm diodowych, żeby to wyglądało estetycznie. Chyba że upchnę je gdzieś wewnątrz lampy. To jeszcze kwestia do przemyślenia. Tak samo jak ponowna obecność błazenków...