Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w ręce wpadł mi taka oto stara szosa, będę chciał przerobić ja na ostre koło. Na chwile obecna rzeczy które koniecznie muszę nowe kupić to opony/dętki oraz siodło.
Rower jest o tyle zniszczony że ma okropne nieoryginalne malowanie(pomysły/propozycje nowego malowania?) oraz naklejki shimano wszędzie gdzie się tylko dało, pytanie czy ktoś potrafi rozpoznać jaki to model albo firma?
Doszukałem się tylko wymiaru kół tj 27x1 1/4 (32-630) oraz przerzutka tylna to shimano tourney.
Nic więcej o rowerze nie wiem.

Osoby które budowały/przerabiały/mają ostre koło mile widziane wszystkie uwagi, propozycje itd.

#rower #ostrekolo #fixiebike trochę #rowerowyserwis
gosciu - Dzisiaj w ręce wpadł mi taka oto stara szosa, będę chciał przerobić ja na os...

źródło: comment_rvsgLCURabIQQQnEKvoJe5LPdRSBXUJ5.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
geometria sricte rometowska, ale te mufy mi wyglądają na włoszczyznę. Niestety szosowcem nie jestem, więc sobie tylko klikam ( ͡° ͜ʖ ͡°) zachowałbym kształt, widelec srebrny mat, reszta w czarny mat i po jednym napisie shimano na boku - korba szara, jasne siodło, jasne opony i furgasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zgredoslav: Osoba od której to brałem twierdziła że to niby coś włoskiego więc może i to jest jakiś trop.
Naklejek żadnych nie przewiduje, chyba że dojdę jaki to model to ewentualnie taką.
  • Odpowiedz
@Myszamyszami: Wydaje mi się ze to jest chrom ale nie wiem jak to odróżnić i co to jest srebrzanka. Rura podsiodłowa ma 56 lub 58cm zależny od którego do którego momentu mierzyć.
  • Odpowiedz
@Myszamyszami: Zmierzyłem sztyce pod siodłowa ma dokładnie 26,4 mm, mam też numer wybity na tylnym haku: 91679 oraz nr wybite na obręczach: przód 20x630 (rozmiar koła?) i tył 1978 (rok produkcji?) Czy to w czymś pomaga w ustaleniu co to dokładnie jest? W sprawie części prawdopodobnie się odezwę za jakiś czas jak już zacznę go rozbierać i kompletować oryginalny osprzęt.
  • Odpowiedz
@gosciu: wiec pewnie rurki reynolds 531, chociaż według mojej teorii to możesz mieć tylko jedna, właśnie podsiodlowa. Ale to już lepiej niż ma być kanaliza. Rurkę tylnego trójkąta masz zacięta wiec według powszechnej teorii to lipa. Powiedz mi jeszcze czy masz prowadzenie i miejsce na manetke na dwie przerzutki czy jedna? Koła nie są org bo nie są na szytki. Wiec nie masz się co sugerować data. Twój jest jeszcze za
  • Odpowiedz
@Myszamyszami: Do tylnej przerzutki są prowadnice na 2 linki. Jak o to pytasz to stwierdził bym że na jedną manetkę mocowane na ramie, a aktualnie są przykręcone 2 manetki favorit.
http://i.imgur.com/C0AS3rQ.jpg
http://i.imgur.com/lEFwa9V.jpg

Rurkę tylnego trójkąta masz zacięta wiec według powszechnej teorii to lipa.


Co to oznacza?

Ta rama mniej więcej z jakiego okresu może pochodzić ?

Jeżeli zdjęcia jakiś elementów jeszcze mogą pomóc to pisz, bo ciekaw jestem co to jest
  • Odpowiedz
@Myszamyszami: Czyli wychodzi na to że lepiej niż myślałem. Na szybko mógł byś mi powiedzieć czy poza rama i widelcem są tam oryginalne elementy ? Zależy mi na tym żeby przeprowadzić renowacje możliwie bliska oryginału, jak się nie da osprzętu skompletować takiego jak w jaguarach to chociaż zamontować coś takiego jakie było montowane w tamtym okresie w tych rowerach.

Jeżeli posiadasz oryginalne części które by pasowały do tego to już jakieś
  • Odpowiedz
@gosciu: jutro jeszcze raz się przyjrzę co tam dokładnie masz i się odezwę, wybacz ale dzisiaj mi się juz nie chce. Dużo roboty Cię czeka, masz o tyle łatwiej ze wiadomo co to jest, takie dziwadła juz miałem..
  • Odpowiedz
@Myszamyszami: Powiem że jestem zajarany ta renowacja i nie przeraża mnie ten nadmiar pracy przy tym rowerze. Jak potrzebujesz konkretnych zdjęć to pisz. w ogóle wielkie dzięki za info, gdyby nie Ty to tak na prawdę nie wiedział bym co mam nawet w przybliżeniu.
  • Odpowiedz