Wpis z mikrobloga

@skecud:

Naprawiałem ostatnio takiego. Są jakieś ślady uszkodzeń? Bo jeśli nie, to często wystarczą kondensatory za 15PLN, 2h roboty i zasilacz jak nowy.
@chkdsk: Bywało czasami tak, że za drugim uruchomieniem dawał za dużo napięcia na niektóre podzespoły, typu zasilanie karty graficznej, czy też dla dysku. - Też mi się wydaje że to kwestia wymiany kondesatora, ale gorzej, jeśli to transformator.
@skecud: Nie chodzi mi o gwarancje. Można wysłać w celach "badawczych". Firmy dosyć często analizują tego typu przypadki bo 2 lata jak na tego typu zasilacz to mało. Możesz dodatkowo załączyć kartkę z opisem ile działał, jak działał i co próbowałeś sprawdzić rozkręcając go. Na przesyłkę wydasz grosze ale jest szansa, że w ramach podziękowań za "wkład w rozwój" etc. dostaniesz nowy zasilacz. Jak padł transformator to nie ma co się
@skecud:

Jak mierzyłeś napięcie?
Bo generalnie jeśli najpierw zasilacz raz wstaje, raz nie to brzmi jak objaw wyschniętych kondów. Nie muszą być spuchnięte, żeby nie trzymać pojemności.
Jak masz smykałkę do lutownicy, to warto zaryzykować te 20zł. ;)
@chkdsk: Napięcia oczywiście nie mierzyłem - co z jednej strony moze być mało profesjonalne, ale nic nie wstawało prócz karty graficznej i samego dysku - gdzie karta graficzna dostała tak wysokie zasilanie, że padł w niej wentyator; bo już nie chce nawet on ruszyć. ( Na ogół jest zasilna dodatkowym złączem 2x 6pin) co do ,, raz wstaje, raz nie " - wstawało teraz za każdym razem na wysokich obrotach (
@skecud:

Takie objawy nie muszą świadczyć o zbyt wysokim napięciu zasilania. Ale tego nie dowiesz się bez oscyloskopu czy chociaż miernika.

Jeśli chodzi o lutowanie, to jest ciekawie: cyna bezołowiowa + gówniany laminat + ogromne pola cyny. Ale uważając by nie przegrzać jakoś idzie. W sumie nie masz nic do stracenia. ;)
@chkdsk: Masz rację, w weekend usiądę i zastanowie się z której strony sie za to zabrać ;) - Ale przede wszystkim sprawdzę te napięcia, chociaż na tej najważniejszej lini, 12v.

Ślicznie dziękuję za wsparcie, moze uda mi sie coś z tym zrobić, teraz lecę szukać nowego ()

PS. jeśli bedzie wymagane wymiana condona, to jaki on być musi? - Ten, obecny nie ma z