Wpis z mikrobloga

#ps4 #sony #software #sieci #komputery #internet

Może wy mi pomożecie, bo trochę załamuję ręce.
Na początku zaznaczam, że mam zewnętrzne ip i odblokowane wszystkie porty, które są wymagane do PS4, PS3 i Xbox'ów, tak protekcjonalnie to rozegrałem. Sieć moja wygląda tak: światłowód -> jakieś urządzonko do którego wchodzi światło, a wychodzi prąd -> router (na ktorym odblokowałem porty) -> kostka rozdzielająca od tplink (ona nie ma nawet swojego ip, ani nic z tych rzeczy po prostu rozdziela mi prund) => kostka dzieli sygnał na PS4 kablem i kolejny router wifi. Nadmieniam iż poniższy problem występuje na playstation nawet z pominięciem tej kostki dzielącej i podłączeniem ps4 bezposrednio do routera.

Nie mogę pozbyć się NAT 2 i zamienić go na NAT 1. Co prawda te "port testy" pokazują mi, że moje porty są poblokowane, jednak odpaliłem na próbę ftp z komputera podłączonego przez wifi i znajomi spokojnie mogli wchodzić na mój serwer.

Problem tkwi w tym, że tryb impreza czasem pokazuje "nie możesz rozmawiać głosowo z XXXXX bo problemy z NAT". Nie mam już pomysłów, zrobiłem chyba wszystko co się dało z pozycji routera. Otworzyłem porty, zrobiłem nawet port forwarding (bo normalnie na moim routerze otwiera się je w innym miejscu), ustawiłem ps4 jako D*** (coś na D nie mogę sobie przypomnieć) co miało skutkować tym że jest niebezpiecznie ale już jest wszystko otwarte jak ta lala.

Może to jakieś ustawienia w PS4? Pomóżcie. Proszę!
  • 4