Wpis z mikrobloga

#!$%@? z tym, że w dwa dni zarobiłem prawie 36 klocków na czysto na #bitcoin. Ale nie #!$%@? zawsze źle.
Najbardziej w tym wszystkim #!$%@?ą mnie osoby które znajdują się w moim otoczeniu.
Ojciec:
- No co ty kurde siedzisz po nocach przed tym komputerem. Za robotę byś sie wziął a nie siedzisz i nic nie robisz innego. Wyszedłbyś gdzieś, CV poroznosił. Chyba Ci internet wyłączymy. Bo ty uzależniony jesteś od tego monitora.
- przypominam Ci tylko że od pół roku to ja ciebie utrzymuje siedząc przed komputerem, kiedy ty siedzisz przed telewizorem na bezrobociu... nawet nie myśląc...
Dziadkowie: A Ty wnuczku czemu nigdzie nie pracujesz? Może byś poszedł do tesco chociaż na nocki towar porozkładać to by ci zawsze kilka złotych wpadło do portfela.
- no mówiłem wam, że przez komputer zarabiam.
- a to legalne to? Może przestaniesz to robić, bo jeszcze kłopoty na wszystkich sprowadzisz
Znajomi:
- no ja to w (wstaw nazwe firmy) pracuje zarabiam (tu wstaw kwote do 3000 i odejmij 500zł wymyślonych premii) a Ty co robisz?
- siedze przed kompem.
-aha no to byś się wziął do normalnej pracy, a nie. To jest życie i prawdziwa praca a nie. Przed kompem to ja moge sobie pograć hiehiehiehie
Przyjaciel: Kiedy te bitkojny wypłacisz i robimy te pizzerie?

Nie wiem czy to wynika z troski czy zazdrości. Większość osób uważa, że jak oni #!$%@?ą w fabryce to to jest prawdziwa praca, siedzenie przed komputerem to nie jest praca. Najgorsze, że tak wiele debili w to wierzy i chcą to udowodnić tym ludziom którzy zazwyczaj mają 5 razy większe pensje za "siedzenie na dupie i klikanie myszką co może robić każdy"

A jak sie zdarzy ktoś kto sie tym zainteresuje to patrzy na wykresy i mówi:
- eeee. dla mnie czarna magia. Nie nadaje sie na to.
- nie nadajesz sie do tego by kupić taniej i sprzedać drożej?
- no bo to nie jest takie proste
()
  • 192
@oniee: Aaa... jeszcze jedno pytanie. Ci klienci o ktorych wspominalem nie graja na gieldach. Kupuja (podobno) na bitmarket i sprzedaja na localbitcoin te same. Kasa glowne na natteler i westernunion ile moga wedlug Ciebie wyciagnac na tym? Maja kolo 8 osob na 2 zmiany non stop przy kompach. Ile na takiej tranzakcji moga zebrac?
@oniee: Serio. Zrobilismy im skrpt , ktory po otrzymaniu MTCN na czacie uwalnia bitcoiny dla kupujacego. Maja duza sprzedaz, bo uwalniaja automatycznie i nie trzeba czekac wiec kupujacy wola czasami odbrobine drozej, ale dostac od reki. Zarabiaja na pewno na tym niezle, bo nawet duze faktury placa od reki, pracowncy maja palcone dobrze. A robia to juz z tego co mowia o kilku dobrych lat. Ja z nimi drugi rok pracuje.
@bagi1: Gra na dźwigni, to innymi słowy gra na pożyczonej forsie. Jeżeli masz 33% wkładu własnego i resztę pożyczoną to mówi się że korzystasz z dźwigni (albo lewara) 3:1

W takim wypadku twoje potencjalne zyski lub straty są zwielokrotnione (3x dla tego konkretnego przykładu)
@oniee: Odpowiedz sobie na pytani: czy to co robisz przekłada się na realną produkcje, czy to co wykonujesz przynosi jakieś wymierne korzyści cywilizacji czy po prostu obracasz pustymi liczbami i na tym trzepiesz pieniądze.
Jeżeli jesteś w stanie udowodnić jakie realne wartości produkuje twoja praca to możesz olać gadanie ludzi i trzepać hajs, jeżeli po prostu kręcisz pieniędzmi bez celu dla swojego własnego zysku, to możesz posmutnieć, bo oni mają rację,
Odpowiedz sobie na pytani: czy to co robisz przekłada się na realną produkcje, czy to co wykonujesz przynosi jakieś wymierne korzyści cywilizacji czy po prostu obracasz pustymi liczbami i na tym trzepiesz pieniądze.


@Tasde: to żeś teraz wyjechał z mądrością :D Odpowiedz sobie na pytanie co robi Wall Street i wszystkie inne giełdy światowe.

Jeżeli jesteś w stanie udowodnić jakie realne wartości produkuje twoja praca to możesz olać gadanie ludzi i